v této rubrice
ve všech rubrikách
BŮH, NA KTERÉHO ČEKÁME
Rubrika: Současnost & filosofie
Autor: Walsch Neale Donald
Cena: 240,- Kč
Počet přečtení: 3338
Kniha je posledním a nejobjemnějším počinem Neala Donalda Walsche, který se proslavil již prvotní knihou Hovory s Bohem, kdy svou upřímností a důsledností ve vyjadřování problémů svých jako běžného člověka strhl mnoho čtenářů tak jako sebe.
Odpovědi, které dostává, jsou tak jasné a konkrétní, že o nich nelze pochybovat. Není otázkou, ke komu Bůh hovoří, ale kdo ho poslouchá. Každý má odpovědi v sobě.
Od běžných problémů v partnerství, práci, či finančních záležitostech se přesouvá ke globálním problémům lidstva, ekonomiky, politiky či ekologie a končí ve stylu největších mystiků naší doby, jakým byl dr. Eduard Tomáš, ukazuje, jak fascinující je pravda a jak prosté je to, čemu se tak vznešeně říká osvícení.
Dává konkrétní návrhy řešení, odmítá náboženství, ruší hřích, boří zasuté představy o starém Bohu a navrhuje vytvořit „Tým lidstva“, který vybuduje nový svět. S láskou, pochopením, zodpovědností, důsledným zachováním svobody každého člověka, s Pravdou.
Kniha Bůh, na kterého čekáme, jež se v originále nazývá Tomorrow’s God neboli Zítřejší Bůh, shrnuje poselství předcházejících knih tak, že ji může číst i člověk, který předešlé knihy nezná, navíc je zdokonaluje a předkládá ohromující předpověď vznikajícího nového světa.
Přesně definuje staré postoje starého Boha, které nám brání ve štěstí, ukazuje nového postoje nového Boha, jež nikoho neodsuzuje, zmiňuje aktuální světové události a slovo Bůh důrazně ztotožňuje se slovem Život. Pokaždé, čtete-li Bůh, můžete ho číst jako Život – efekt je fascinující.
Je to křišťálové poselství, nepopiratelná šance na zachování světa. A přestože jsou některé pasáže, v nichž nabízí konkrétní řešení ekonomických a jiných problémů podané poněkud naivním způsobem, upřímnému člověku musí být jasné, že jsou v podstatě správné a zneužitelné jen demagogií. Leťte s námi…
Dalibor Novák
vydala Pragma v r.2004 v Praze, 372 stran
pošli knihu známému   -   vytiskni knihu
Foto index ke knize

Zobrazeno: 1185
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001