v této rubrice
ve všech rubrikách
Dalibor Novák
Jméno: Dalibor Novák, DiS.
Nick: Dalibor Novák
Email: zahadycz@gmail.com
Počet článků: 105
Narození:

Narodil se v Sofii do multikulturní umělecké rodiny, ale celý život tráví v Praze. Jako dítě provázené zvláštními vizemi, touhou po estetice a místech, která nenacházel, se snažil ponořit do podstaty vesmíru, mystiky, tajemství, zázraku, nádhery a fantasie. Proto se odjakživa zajímal o paranormální jevy a první ufologickou přednášku absolvoval jako posluchač ještě před svým desátým rokem v době komunismu. Je-li možno ohnout hmotu pouhou vůlí, nakolik má význam řídit se i nadále tím, co si myslíme, že víme o hmotě?Studia a pracoviště:

Vystudoval grafickou školu v Hellichově ulici v Praze (kromě jiných výtvarných škol a aktivit), na Akademii Jana Amose Komenského studoval rok angličtinu, kde složil Státní zkoušku a ICC. Roku 2002 úspěšně odabsolvoval Vyšší odbornou školu publicistiky, jež je známa střetem mnoha protichůdných vlivů a významnými učitelskými osobnostmi. Diplomovou práci s názvem Všichni jsme pastýři obhájil na výbornou i přes její kacířský charakter (apokryfy, nová duchovnost, UFO, aklimatizace, aura...) a její ukázky si můžete přečíst na našich stránkách. Mezi lety 2002 a 2003 studoval na Fakultě humanitních studií UK obor Studium humanitní vzdělanosti, ale z nespokojenosti se systémem a přístupem přes dobré výsledky dobrovolně studium ukončil. Následně se až do konce roku 2004 jako jeden z posledních vojáků v civilu podílel na marketingovém rozvoji Botanické zahrady hl. m. Prahy v Troji. Několik měsíců pracoval ve Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně, kde s kolegy sestavil projekt Ucelené podpory při DMO (projekt získal grant téměř 10 mil. Kč). Poté podnikl exkurz do soukromého sektoru a jako grafik působil v menším grafickém studiu Vosa. Prošel i redakcí známého uměleckého časopisu Ateliér. Od října 2005 se věnuje popularizaci témat záhad, vědy, vesmíru či budoucnosti společnosti jako redaktor čtrnáctideníku Epocha a od léta 2007 nového měsíčníku Enigma. Od října 2008 jako samozaměstnaný pracuje na vlastních projektech a do časopisů přispívá jen externě.Aktivity po roce 1998:

V roce 1998 se seznámil s prvním spřízněncem v problematice, s nímž téhož roku společně vstoupil do společnosti Sirius. Od té doby se výzkumem paranormálních jevů zabývá prakticky.

V letech 1999-2003 publikoval v časopise Fantastická fakta a byl členem jeho redakční rady, přispíval i do časopisů Fantastická fakta plus či Svět magie. Později publikoval krom zmíněného Ateliéru, Epochy a Enigmy v časopisech Sféra, ReGeNeRaCe a Medium, jeho příspěvky se objevují i v publikacích jako je 21. století či Hlas pravoslaví a na řadě webů. 11.9.2001, ve chvílích, kdy americká letadla narazila do budov WTC v New Yorku, se stal neplaceným šéfredaktorem internetového časopisu www.zahady.cz. Je zároveň technickým vedoucím magazínu, autorem jeho grafické podoby a celkové vyvíjející se koncepce. Vzácněji se vyskytne před kamerou rozmanitých televizních pořadů. V roce 2001 také vstoupil do vznikajícího hnutí Blaník. Sám překládá a vychází především ze zahraničních materiálů.

Nejen takto usiluje o obnovu životní energie na této planetě, snaží se ukázat krásu vášně na lidské Cestě a Fantasii jako životní princip podporovaný možností neustálé fascinace z nepoznaného.

Od roku 2001 na sebe nechává působit sílu čínského bojového umění tchaj-ťi čchüan a od roku 2003 také cvičení jógy nejen podle Iyengara. Roku 2005 si dopřává od obojího pauzu pro nalezení vlastního středu a nyní nachází vlastní metody spojením vnitřního soustředění a vnějšího rozšířeného čchi-kung.Aktivity od roku 2004:

Na přelomu let 2004 a 2005 intenzivně pracuje na rozvoji magazínu Záhady, o rok později zakládá občanské sdružení Humanity's Team - Česká republika a české verze celosvětového hnutí "pro občanská práva duše" Humanity's Team, jež vzniklo na základě knihy Neala Donalda Walsche Bůh, na kterého čekáme. Této činnosti se velmi intenzivně věnuje až do roku 2007, kdy se zbytek radních sdružení rozchází s původními cíly představovanými autorem a přiklání se k podobě esoterické komunity, pouze s odvážnějšími názory. Pod vlajkou HT však stihne vytvořit základní texty, multiadministrátorské webové stránky a uspořádat unikátní prožitkové semináře lektorů dr. Christiana Petera Pankhursta či Claudie Christine Pieper, sestavuje principy Nové spirituality a usiluje o jednotnou demokratickou komunikaci s ostatními zeměmi světa. Snahy o světské směřování HT a pořádání seminářů pro vzdělávání v občanských právech či vědomého života se bohužel nenaplnily.Projekty od roku 2007:

Od roku 2007 tedy tvoří opět samostatně a připravuje několik nových projektů zaměřených na spojení vědy, zábavy, spirituality a magie - sledujte www.zahady.cz pro čerstvé informace.

Prvním z projektů je Polarity, "duchovně vyspělá" magnetická hra třetího tisíciletí, snad nejoriginálnější dárek vánoc 2007... ;)

Druhým je Levitron - levitace na vašem stole

Třetím je GadgetEshop - první český e-shop specializovaný na gadgety, "domov všech gadgetů"

Čtvrtým je NoPoPo - první ekologické tužkové baterie dobíjené kapkou vody, limonády, piva nebo i moči

Pátým je OptickeIluze - jediná česká profesionální stránka specializovaná výhradně na optické a jiné iluze (stále ještě ve výstavbě)

Další jsou v přípravě...například:

www.ufo-forum.eu (hledáme technické správce, hlašte se na zahadycz@gmail.com)

www.mysticalprague.eu

www.okomagazin.cz

a mnoho dalšíchOblíbené citáty:

"Nejsme prach, jsme zázrak! Jsme mostem přes navždy. Kleneme se nad mořem, pro potěšení se vrháme do dobrodružství, pro zábavu prožíváme záhady, volíme prohry, triumfy, výzvy a všemožné výhody, zkoušíme to znovu a znovu, učíme se lásce a lásce a lásce...." (Richard Bach - Most přes navždy)

Moje cesta není nejlepší, je jiná. Nehledám lepší svět, tvořím ho... (insp. N.D.Walschem)

"Važte si toho, kým jste. Jděte za svými sny. Jednat znamená žít naplno a být přitom sám sebou. Jste naživu – tak vezměte život do svých rukou a radujte se z něj. Narodili jste se s právem na štěstí, na lásku a na to svou lásku sdílet. Sebrat odvahu a radovat se ze života, zkrátka být – to je jediné na čem záleží." (z webu www.toltec.cz)

"Neměj strach, že tě opouštím. Vždycky jsem s tebou. (...) Má Pravda je přítomna v šepotu větru, v bublání potoka, ve hřmění bouře, v šumění deště. (...) Já Tě neopustím, nemohu Tě opustit, protože jsi můj výtvor, moje dcera, můj syn, můj účel a moje... já. Zavolej mě proto kdykoli se budeš cítit oddělený od míru, kterým jsem. Budu tam. S Pravdou. A Světlem." (Neal Donald Walsch, Hovory s Bohem I.)
Kromě zmíněných titulů a webů publikuje tyto blogy:

DaliborNovak.blogspot.com (DaliborNovak.mysteria.cz)

DaliborNovak.blogspotenglish.com

KdoJeMabus.blogspot.com

Originalni-vanocni-darek.blogspot.com

Fantasie.mysteria.cz

VedomeObcanstvi.blogspot.com

GlobalniZmeny.blogspot.com

a další...Svůj vývoj v oboru charakterizuje zásadními vlivy:

* Arthur C. Clarke - Svět tajemných sil

* Michael Ende - Nekonečný příběh

* Erich von Däniken - různé knihy

* Michael Hesemann - přednášky

* společnost Sirius

* Whitley Strieber - Společenství, Proměna, Klíč

* vlastní diplomová práce "Všichni jsme pastýři", při níž se setkává s knihami J.Redfielda

* James Redfield - Celestinské proroctví, Desáté p., Tajemství Shambhaly

* Thorwald Dethlefsen+Rüdiger Dahlke - Nemoc jako cesta, Osud jako šance a další

* Viktor Schauberger - kniha Calluma Coatse Energy Evolution a jiné

* Lao´c - Tao te ťing (překlad Berty Krebsové!)

* Eduard Tomáš - Nebeská stezka

* Neale Donald Walsch - Bůh, na kterého čekáme, What God Wants

* Richard Bach - Most přes navždy, Jediný, Iluze a další tituly

* Kruh srdce - původní autorská metoda Teje Steinera (nemá nic společného se setkávací formou Kruh srdce prezentovanou HT ČR)

* toltécké učení (don Miguel Angel Ruiz) - Hlas vědění (vydaná jako Hlas poznání), Mistrovství lásky (vydaná jako Láska, vztahy, přátelství), Mimo strach (vydaná jako Přestaň se bát)...

* What the Bleep Do We Know!? (vlastní překlad), Secret, Sandy Forster (WildlyWealthy.com)

* Gándhí (film)

* Steven Greer - Project Disclosure, Hidden Truth-Forbidden Knowledge

* Hayao Miyazaki - Princezna Mononoke, Howlův létající zámek, Můj soused Totoro...

* Monroe Institute atp.

* Raméš S. Balsekar - Hřích a vina - Obludnost mysliPROSÍM OMLUVTE NEAKTUÁLNOST FOTOGRAFIÍ NÍŽE...

Dalibor Novák - v marketingu Botanické zahrady hl. m. Prahy
Zobrazeno: 2820
Autorovy články
Článek Rubrika
Podrubrika
Největší tajemství Záhady
Záhadné životy
Phoenix Lights po 20 letech Záhady
UFO, USO, UL
Searlův generátor "volné" energie SEG na Indiegogo! Aréna
Aktuálně
Byla v indonéském Kupangu nalezena hvězdná mapa mimozemšťanů? Záhady
Světové otazníky
Odkud pocházejí krystaly větší než lidé? Záhady
Záhady přírody
Sirius - nastal čas, abyste se dozvěděli pravdu Aréna
Média
Slibované malé záhadologické setkání v centru Prahy již 27.5. Aréna
Média
Fotoreportáž z pražského Festivalu světových záhad & mysterií Aréna
Média
Festival světových záhad & mysterií v Praze již 27.3.! Aréna
Média
Jsou mezi námi? Na pražském Chodově ano! Aréna
Aktuálně
Přednáška o UFO na pražském Eroticonu 23.5.2009 Aréna
Aktuálně
Letky UFO perel již v Čechách - na nebi prý letělo asi 200 objektů Záhady
UFO, USO, UL
Kanadští vědci:
Kolaps antarktické pokrývky může vychýlit zemskou osu
Aréna
Aktuálně
Výzkumy vlivu pyramidálních struktur z rukou ruských vědců Aréna
(R)Evoluční teorie
Světla nad Phoenixem opět v plné aktivitě? Záhady
UFO, USO, UL
Reagan speech Záhady
UFO, USO, UL
Magnetismus - Síla třetího tisíciletí Záhady
Světové otazníky
Co je náhoda? Současnost & filosofie
Proč?
Co je zen? Duchovní tradice
Zen
Co je náhoda? Současnost & filosofie
Proč?
EXKLUZIVNĚ: Gravitonus – kosmické křeslo k vašemu počítači Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Přestal milovat? Pro pohodu
Zamyšlení
Záhadná světla nad severovýchodní Čínou Záhady
UFO, USO, UL
Francie otevřela svůj archiv UFO! Záhady
UFO, USO, UL
Poslové šestého slunce?
Mexická UFO a události, o kterých média mlčí
Záhady
UFO, USO, UL
La Divina Commedia
11.září, fakta o Pentagonu a trapas BBC
Aréna
Média
Předtuchy Záhady
Předtuchy, duchové, zjevení, únosy, jiná realita...
TROJÚHELNÍKOVÉ UFO OBLETĚLY PLANETU 3 Záhady
UFO, USO, UL
Erich von Däniken Záhady
Lexikon záhadologů
Je správné platit za duchovní výtvory?
(NOVÁ, DELŚÍ, PŘEPRACOVANÁ VERZE)
Pro pohodu
Zamyšlení
"UČITELEM SOBĚ I DRUHÝM"
unikátní seminář nejen pro příznivce Neala Donalda Walsche
23.-27.8.2006, při přihlášení do 28.7. sleva 2600
Aréna
Aktuálně
Je správné platit za duchovní výtvory? Pro pohodu
Zamyšlení
Proč se na Andamanských ostrovech zachránili domorodci a zvířata? Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Atentát na Bushe v roce 2005
a smrt Husajna než dojde k soudu
Současnost & filosofie
Proroctví
UFO explodovalo v západní Číně Záhady
UFO, USO, UL
USO Záhady
Lexikon záhad
UFO Záhady
Lexikon záhad
Křest surově tajemného Aréna
Média
Co je zlo? Pro pohodu
Zamyšlení
Staré planetární prachové prstence nalezeny SST Pro pohodu
Okno do vesmíru
Ponoření Pro pohodu
Tapety Fantasie
Svět X 2 Pro pohodu
Tapety Fantasie
Doplněk: Ve Velké pyramidě nalezena třetí dvířka Záhady
Globální historie
Svět X Pro pohodu
Tapety Fantasie
Uzavřené setkání Pro pohodu
Tapety Fantasie
Sri Chinmoy v Praze 2004 Aréna
Média
Oheň ticha Pro pohodu
Tapety Fantasie
Viracocha Pro pohodu
Tapety Fantasie
„Slonovinová věž“ Burj Dubai Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Trojúhelníkové UFO obletěly planetu 2 Záhady
UFO, USO, UL
Trojúhelníkové UFO obletěly planetu Záhady
UFO, USO, UL
První soukromá kosmická loď Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Světlo 2 Pro pohodu
Tapety Fantasie
Světlo 1 Pro pohodu
Tapety Fantasie
Proč se na nás řítí džihád Aréna
Média
Fire2 Pro pohodu
Tapety Fantasie
Tchaj-ťi čchüan - cesta rovnováhy Duchovní tradice
Tao
Jablonec nad Jizerou Tajemná místa ČR
Podkrkonoší
Sám Pro pohodu
Tapety Fantasie
NASA se snaží… Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Chvíle změn - mléčná varianta Pro pohodu
Tapety Fantasie
Chvíle změn - tmavá varianta Pro pohodu
Tapety Fantasie
Chvíle změn Pro pohodu
Tapety Fantasie
Hostinné Tajemná místa ČR
Podkrkonoší
Kilometrová věž Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Fantazie 1 Pro pohodu
Tapety Fantasie
Hornobrannský zámek Tajemná místa ČR
Podkrkonoší
Fantazie 0 Pro pohodu
Tapety Fantasie
D Pro pohodu
Tapety Fantasie
Historie naruby Záhady
Globální historie
Blázen pro září Aréna
Blázni?
…a komiks se stane zdrojem života Aréna
Média
Moře v Čechách – předpovědi a potopa – Současnost & filosofie
Proroctví
První paprsky 6. slunce vysuší záplavy v lidských srdcích… Současnost & filosofie
Proroctví
VESMÍRNÝ PODVOD: AŤ SE OBČANÉ STRACHUJÍ Aréna
Média
AŽ DO FINÁLNÍHO ODHALENÍ Aréna
Média
Sezóna kruhů 2002 začala v řepce Záhady
Kruhy v obilí, ledu a všem možném...
TŘI TRAGICKÉ ASPEKTY ZÁPADNÍ CIVILIZACE A CESTA VEN Aréna
(R)Evoluční teorie
Hledá NASA výdělečnou alternativu k ropnímu průmyslu? Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
O iluzi postupného vývoje a nelineární pravdě aneb „mimozemšťané po kapkách“ Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Projekt Odhalení Aréna
Média
104 laureáti Nobelovy ceny varují Aréna
Média
Nostradamus a New York 5: Varování pro budoucnost Současnost & filosofie
Proroctví
Nostradamus a New York 4: Nešťastná válka ve znamení raka Současnost & filosofie
Proroctví
Nostradamus a New York 3 – Jak se čte lstivý básník Současnost & filosofie
Proroctví
Ztracená etika Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Počítače, média & lidé Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Provolání pro 21. století Aréna
Média
Filosofie 2012 Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Je to oficiální… Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Aklimatizace skrze média Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Přehlížené přiznání Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Eden asi existoval Záhady
Úsvit dějin
Třetí fátimské proroctví Současnost & filosofie
Proroctví
Země má dva Měsíce! Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Když had znovu svádí aneb genové inženýrství jako hra na Boha Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
New York a Nostradamus 2 - odpověď autora na reakce Současnost & filosofie
Proroctví
Nostradamus a New York 2: TAHÁNÍ ZA NOStradama Současnost & filosofie
Proroctví
Zatmění Záhady
Expedice za tajemstvím
Hrozí nám Aštar? Současnost & filosofie
Proroctví
Mimosmyslová špionáž – dálkové pozorování Záhady
Psychotronika
Nostradamus a New York Současnost & filosofie
Proroctví
Sumerská mytologie Záhady
Úsvit dějin
Pravda o Egyptě aneb možná největší objevy 20. století zamlčeny Záhady
Globální historie
Základní logika aneb proč mimozemšťané, proč právě teď a proč je vše tak jak je - otázka 1 Současnost & filosofie
Proč?
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001