v této rubrice
ve všech rubrikách
PŘÍPAD SMRTÍCÍHO PAPRSKU
Rubrika: Záhady
Podrubrika: UFO, USO, UL
Autor: Aleš Česal
Vloženo: 25.04. 2001
Počet reakcí: 3
Počet přečtení: 9612
Je poslední březnová středa v roce 1994, jedna hodina po půlnoci. Paní Aujezdská z Jindřichova Hradce spí klidným spánkem v Najdku, ve své víkendové chalupě.
Paní Aujezdská se proubouzí, její Zuzanka, pětiletý bílo-hnědý voříšek (hlavní hrdinka našeho příběhu) vrčí jako když někdo jde. Za chvíli vrčet přestává. Od nedalekého rybníka se ozývá zvuk podobný čerpání vody motorovým čerpadlem. Paní Aujezdská otevírá dveře a jde na zápraží chalupy. Dívá se za zvukem k rybníku. Upoutávají ji tři oranžová světla, veliká jako kopací míč. Světla jsou horizontálně v jedné řadě asi 1,5 m od sebe vzdálená. Svědkyně se domnívá, že u rybníka stojí traktor a čerpá vodu, až dodatečně si uvědomuje - na základě vzdálenosti oněch světel -, že to muselo být něco většího než traktor.
Pes zintenzivnil svou aktivitu, zuřivě štěká a vyskakuje na drátěný plot okolo zahrady. Zjevně jej dráždí to, co se děje u rybníka. A právě v tu chvíli, kdy Zuzanka vyskakovala na drátěný plot, se to stalo. Ze směru od tří světelných koulí u rybníka vyšlehl tenký rudý paprsek, prošel okem drátěného plotu a zasáhl Zuzanku. Zasažená Zuzanka bez hlesu padá k zemí. Paní Aujezdská dostává strach, ale chce pejskovi pomoci. Nenápadně se proto přibližuje k plotu a odnáší Zuzanku. Domnívá se, že je mrtvá. Pokládá jí na zápraží. Kvůli neštěstí, které Zuzanku potkalo, se ani nezajímá o další osud oranžových světel.
Až druhý den se sousedů vyptává, zda v noci někdo s traktorem nečerpal z rybníka vodu.
Nikdo nic neví, jenom všichni nevěřícně kroutí hlavou, že Zuzanku kdosi ,,postřelil".
Tím by možná mohla celá příhoda skončit, kdyby... Na těle fenky Zuzanky se nenašla žádná stopa po kulce ani po popálenině. Ráno po celé události se sice Zuzanka nehýbala, ale byla teplá, a co víc, během dne se dokonce vzpamatovala a pookřála. Byla sice týden jako omámená, jak poznamenává paní Aujezdská, ale zásah červeným paprskem přežila.
Zvláštní ještě bylo, že po nějakou dobu fenka vylučovala tlamou a konečníkem žlutou vodu. Veterináře nenavštívili, protože se báli posměchu. Jak jsme se mohli na místě přesvědčit, Zuzanka se má nadále čile k světu a dokonce se už nebojí ani chodit k rybníku.
Za zmínku ještě stojí, že dům, který jsme navštívili, stojí na zvláštním místě. Třikrát zásluhou blesku vyhořel. Také se v této oblasti prováděl uranový průzkum, s pozitivními závěry. Možná, že to s naším případem souvisí, možná ne. A ještě jedna zajímavost. Když celý případ poprvé prošetřoval Vlastimil Moravec, selhalo mu nahrávání u jeho diktafonu. Nám se stalo totéž, a tak se o slovo přihlásily blok a tužka.
Poté, co jsme udělali průzkum okolí a pořídili fotodokumentaci, pokračovali jsme dál. Čekal nás totiž další případ. Sice poněkud starší, ale v jistých aspektech ještě podivnější než ten předešlý...
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku
Články tematicky související