v této rubrice
ve všech rubrikách
ZASVĚCENÍ DO PRAKTICKÉ MAGIE V.
Rubrika: Hermetismus
Podrubrika: Magie
Autor: gawin
Vloženo: 23.05. 2002
Počet reakcí: 5
Počet přečtení: 10194
Používání rituálu pentagramu

Tento jednoduchý, leč mocný očišťovací rituál se dá používat jako ochrana proti nečistému magnetismu druhých. Je to také způsob, jakým se můžete zbavit myšlenek, kterými jste posedlí a které vás znepokojují. Této své konkrétní myšlence nebo znepokojení dejte nějaký mentální obraz a podržte jej v duchu před sebou. Vyšlete ho ven ze své aury pomocí znamení pozdravu neofytů, a až bude od vás pryč, zabraňte mu v návratu znamením mlčení. Potom si tuto formu představte na východě a vykonejte MZRP. Dívejte se, jak se tato forma rozpouští vně vašeho kruhu planoucího pentagramu.

MZRP lze také použít jako koncentrační cvičení. V poloze vsedě nebo vleže, si představte, jak stojíte v rouchu a držíte dýku. Vložte svoje vědomí do této astrální formy a přejděte na východ. Vciťte se do pocitu, že jste tam, že se dotýkáte zdi, že otevíráte oči, že dupete na podlaze atd. Nechť vaše astrální forma provede rituál, obejde pokoj a mentálně vibruje určitá slova. Skončete na východě a snažte se astrálně uvidět nějaké výsledky, potom ustupte zpátky, postavte se za své fyzické tělo a nechejte své astrální tělo, aby se opět vstřebalo.

MZRP by se měl provádět denně nejméně šest měsíců. Měl by se vlastně provádět denně, a to bez ohledu na stupeň zasvěcence. Rukopisy Zlatého úsvitu zastávají názor, že by se invokační forma tohoto rituálu měla provádět ráno a zažehnávací forma večer. My však máme dojem, že neofyt se potřebuje soustředit výhradně na zažehnávací aspekt rituálu, protože bude mít spíše tendenci chytat se astrálu a v tomto raném stupni práce nevědomky přitahovat všemožné elementály. Pro neofyta je daleko důležitější vědět, jak zažehnávat než invokovat. Elementály nebo nějakou podobnou energii umí přivolat každý. Mnohem těžší však může být se jich zbavit.

připravil Gawin
překlad Anna Nováková

První díl Knihy Zasvěcení do praktické magie, stupeň Neopfyt, Chica Cicero a Sandry Cicero si můžete objednat na adrese Světa magie nebo zakoupit u všech dobrých knihkupců. Svazek I má 190 stran
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001