v této rubrice
ve všech rubrikách
"BOŽÍ MLÝNY" LÉTALY NA RADNICKU
Rubrika: Záhady
Podrubrika: UFO, USO, UL
Autor: Marušáďa
Vloženo: 19.01. 2003
Počet reakcí: 8
Počet přečtení: 7357
4. ledna t.r. projížděla paní O. s dcerou osobním autem kolem půl desáté večer od Liblína směrem na Zbiroh. Už před Liblínem začala u auta zlobit dálková světla, fungovala pouze tlumená a místo dálkových nesvítilo nic, takže auto jelo v některých okamžicích, když paní O. zkoušela světla zapnout, zcela neosvětlené. Za Němčovicemi dálková světla opět začala fungovat, ale v místech, kde končí ohrada pro koně, zahlédla paní a později i její dcera v levém okně auta světelný úkaz, který připomínal kolo asi s pěti matně bíle svítícími, oddělenými výsečemi s tmavým středem, které se otáčelo proti směru hodinových ručiček. Záhadný svítící úkaz si paní O. nejdříve spojovala s nějakou světelnou show z diskotéky, ale její dcera, která měla větší možnost úkaz sledovat, ji přesvědčila o tom, že to, co pozorují, je něco zcela jiného. Rotující světelné kolo se totiž pohybovalo v těsné blízkosti auta, asi tak 4 – 5 m, a bylo neustále ve svislé poloze, jakoby čelem natočené k autu – „…jako kdyby nás to pozorovalo,“ jak říkala dcera paní O. Průměr světelného kola odhadly obě ženy asi tak na 3 metry. Jakmile si paní O. uvědomila, že úkaz v blízkosti jejího auta je cosi neznámého, dostala strach. I její dcera měla nahnáno, zvláště když podivné kolo opsalo horem oblouk nad autem a pro změnu se zase „dívalo“ na ni u jejího okna. Před Radnicemi auto projíždělo vedle stromořadí, za kterým je louka a pak les. Světelný kotouč se proplétal mezi stromořadím a vzdálenějším lesem, což paní O. utvrdilo v tom, že se jedná o něco mimořádného. Při cestě přes Radnice úkaz zmizel, ale jakmile vyjely opět za město, otáčející kolo se opět objevilo. Ale tentokrát bylo natočeno k autu jakoby bokem, takže to připomínalo, podle slov mladší z obou svědkyň
„…obrovský kotouč cirkulárky…“, takže se bála, že „…nás to přeřízne…“, protože to bylo v těsné blízkosti auta, asi tak 2 m. V tu chvíli si uvědomila, že světelné kolo nemá téměř žádnou tloušťku, že je naprosto „placaté“. Navíc asi 5 metrů za tímto prvním kolem zahlédla ještě další podobný kotouč, který byl ovšem větší, i tmavý kruh uprostřed, a svítících výsečí bylo víc, asi 7. Tento kotouč byl natočen tak, že tvořil ovál, delší stranou kolmo k zemi. Z a křižovatkou asi 1 km za Radnicemi paní O. zastavila, aby se podívala, o co se vlastně jedná. Okénko nešlo stáhnout, protože bylo zamrzlé, a dveře od auta se bála otevřít, tak pokračovala dál v jízdě. První kotouč je neustále sledoval a když vyjely na kopec před Skomelnem, pohyboval se vedle auta asi metr nad polem, které bylo níže položené, než silnice, po které jely. Směrem na Chomli nad kopcem v dálce uviděla dcera ještě třetí kotouč, podobný těm dvěma, ale tento byl položený vodorovně a podle slov slečny O. musel být obrovský. Před Skomelnem se všechno ztratilo, už ani paní, ani její dcera nic zvláštního nepozorovaly.

Jak si úkaz obě ženy vysvětlují? Paní O. se snaží vysvětlit tento jev racionálně, na žádné zelené mužíky nevěří, myslí si, že to byl nějaký neznámý úkaz, pro který ještě není vysvětlení.

A co si o všem myslí dcera? „Zdálo se, že se na mě kotouč dívá, pozoruje mě, jakoby to byl člověk. A když se tam objevily ty další, tak to vypadalo, že ten první a druhý kotouč se mají rádi, kdežto ten třetí, tomu je to lhostejné.“ Ale nakonec ještě jedna zajímavá hypotéza, se kterou se zpočátku nechtěla paní O. svěřit. Paní O. je vdovou a její muž jí často říkával, když se k nim někdo zachoval nehezky, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Kromě toho v krátké době po manželovi zemřeli i její otec a tchán. Když tak v rodině rozebírali podivný zážitek, napadlo je, že se na ně přišel manžel podívat, možná i s otcem a tchánem a to světelné kolo jim mělo připomenout „boží mlýny“, neboť v době před pozorováním měla paní O. zrovna problémy s jednou osobou ze svého okolí.

Marušáďa, © Sirius-společnost zkoumající paranormální aktivity
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1361
Články tematicky související
Název Rubrika
Podrubrika
Autor
Robinsoni na Měsíci Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
red
Blázen pro březen Aréna
Blázni?
red
Mayský kalendář a cesta k roku 2012 Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
red
Blázen pro únor Aréna
Blázni?
red
Blázen pro leden Aréna
Blázni?
red
NASA se snaží… Současnost & filosofie
Výzkum & pokrok
Dalibor Novák
Blázen pro prosinec Aréna
Blázni?
red
Blázen pro listopad Aréna
Blázni?
red
Blázen pro říjen Aréna
Blázni?
red
Blázen pro září Aréna
Blázni?
Dalibor Novák
…a komiks se stane zdrojem života Aréna
Média
Dalibor Novák
Blázen pro srpen Aréna
Blázni?
red
VESMÍRNÝ PODVOD: AŤ SE OBČANÉ STRACHUJÍ Aréna
Média
Dalibor Novák
AŽ DO FINÁLNÍHO ODHALENÍ Aréna
Média
Dalibor Novák
Blázen pro červenec Aréna
Blázni?
red
Blázen pro červen Aréna
Blázni?
red
Blázen pro květen Aréna
Blázni?
red
TŘI TRAGICKÉ ASPEKTY ZÁPADNÍ CIVILIZACE A CESTA VEN Aréna
(R)Evoluční teorie
Dalibor Novák
O iluzi postupného vývoje a nelineární pravdě aneb „mimozemšťané po kapkách“ Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Dalibor Novák
Projekt Odhalení Aréna
Média
Dalibor Novák
Prosincový cintát Aréna
Cintáty měsíce
red
Listopadový cintát Aréna
Cintáty měsíce
red
Aklimatizace skrze média Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Dalibor Novák
Přehlížené přiznání Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Dalibor Novák
A K L I M A T I Z A C E Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Petr Novák
Říjnový cintát Aréna
Cintáty měsíce
red
Základní logika aneb proč mimozemšťané, proč právě teď a proč je vše tak jak je - otázka 1 Současnost & filosofie
Proč?
Dalibor Novák
UFO TROCHU JINAK Záhady
UFO, USO, UL
Jiří Kult
Hitlerovy supertajné zbraně II Záhady
Česká historie
Milan Doležal
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001