v této rubrice
ve všech rubrikách
TROJÚHELNÍKOVÉ UFO OBLETĚLY PLANETU
Rubrika: Záhady
Podrubrika: UFO, USO, UL
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 31.08. 2004
Počet reakcí: 5
Počet přečtení: 4556
V úterý sedmnáctého srpna jsme po dvaadvacáté hodině našeho času pozorovali oblohu nad Moravským Krumlovem, když jsme spatřili, jak se tři menší, ale ostře zářící hvězdy, pohybují po beztak bohaté hvězdné obloze. Zauvažovali jsme, zda nejde o nějakou pozemskou novinku v podobě formace satelitů nebo něco podobného, protože rychlost a světelnost tomu odpovídala – nehledě na nepravděpodobnost takového jevu.

Trojúhelník světel jsme pozorovali zhruba dvě minuty, od 22:33 do 22:35 hodin. Letěl velmi pomalu. Vzhledem k tomu, že jsme ho zpozorovali když mu k přeletu nezbývala více než čtvrtina pozorovatelné oblohy, mohl jeho hypotetický celkový přelet přes krumlovskou oblohu trvat okolo deseti minut. Objekt by s klidem mohl být nějakým americkým bombardérem typu Stealth, avšak jeho pomalý a opravdu naprosto bezhlučný přelet jasně říkal, že tento objekt nebo přesněji formace světel není ničím podobným. Při dané velikosti by takový bombardér musel letět nepoměrně rychleji, naopak kdyby pomalá rychlost byla dána jeho výškou, ve které se nacházel, musel by při dané rychlosti být neskutečně obrovský. Předešlou verzi o trojici satelitů či jiného lidského výtvoru nacházejícího se na oběžné dráze jsme museli po čase také zavrhnout. Jednak světla neslábla způsobem obvyklým u satelitů (v závislosti na odrazu slunečních paprsků), jednak se objekt perspektivně zmenšoval jako každý jiný objekt létající v atmosféře. Světla byla navíc v natolik pevné formaci a natolik malá, že je možné s klidem vyloučit i jakékoli balóny nebo jiné podobné objekty.

Za nejméně dvouminutové pozorování, které mělo celkem minimálně tři svědky, jsme měli dostatek času zkoumat, zda nebudou patrné nějaké hrany uvažovaného trojúhelníkového plavidla nebo nějaké další podrobnosti. Bohužel nebylo vůbec patrné, zda je mezi světly pevný objekt, o tom mluvila jen neměnná formace světel. Jelikož objekt nezkřížil svou trasu s hvězdami, které jsme z našeho pohledu viděli, nemůžeme ani říci, zda byl průhledný či temný.

Shrňme si tedy, že šlo o jasná, ale nepříliš velká světla, která v pevné formaci rovnoramenného trojúhelníku, tj. ve tvaru mírné šipky, velmi pomalu a naprosto bezhlučně přelétala oblohu a svými projevy neumožňovala identifikovat je jako jakýkoli známý objekt. Bohužel jsme však s sebou neměli videokameru.

Jaké pak bylo překvapení, když jsme náš trojúhelník viděli na fotografii z druhého konce světa! Jeho podoba byla přes svou naprostou jednoduchost naprosto nezaměnitelná. Trojúhelník byl zpozorován a natočen hned ve dvou exemplářích najednou a informace o jejich výskytu krásně doplnily mozaiku obrázku tohoto exemplárního UFO. Toto druhé známé pozorování se událo o šest dní později, to je třiadvacátého srpna, a jeho místem se stalo australské Melbourne. Autoři videozáznamu Mark a Janine Blease pro svůj úlovek také nemají žádné vysvětlení, jak sdělila organizace Phenomena Research Australia. Důležitější však je, že místní dopravní kontrola oznámila, že se v daném vzdušném prostoru v té době nenacházelo žádné letadlo a ani jedno ze zmíněných UFO nebylo patrné na radaru.

Zbývají tedy jen dvě možnosti. Klasické UFO, ať už se za tím skrývá kosmické plavidlo nepozemšťanů či cokoli jiného, nebo nějaká úžasná novinka americké armády založená na technologii z předpokládaných získaných mimozemských lodí. Z našich dvou svědectví je také patrné, že tyto neidentifikovatelné létající objekty „operují“ v atmosféře celé naší planety a nikam nespěchají. Nezdá se tedy, že by tzv. návštěvníci kdy naši planetu opustili ani že by se přestali ukazovat, jak poslední léta mnozí proklamují…

Dalibor Novák, DiS.,

Sirius – společnost zkoumající paranormální aktivity
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1724

Zobrazeno: 1673
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001