v této rubrice
ve všech rubrikách
TROJÚHELNÍKOVÉ UFO OBLETĚLY PLANETU 2
Rubrika: Záhady
Podrubrika: UFO, USO, UL
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 22.09. 2004
Počet reakcí: 7
Počet přečtení: 4771
Na konci srpna jsme uveřejnili článek o pozorováních záhadných trojúhelníků, které se objevily v krátké době hned na dvou protilehlých místech zeměkoule, v České republice i v Austrálii. Prosili jsme vás, abyste nám dali vědět, zda jste ty samé objekty nepozorovaly také. Naše prosba nezůstala bez odezvy. Pan R.F. nám napsal: „Pozoroval jsem stejné objekty, které popisujete v článku. Je to přesně jako na fotografii…Hned jsem psal do projektu záře, ale tam mi nebyli schopni s určitostí říct, co to bylo.“

Svědek nebyl taktéž jako v předešlých případech nebyl sám. Trojúhelník viděl v jihomoravském okrese Břeclav, tedy nedaleko od místa našeho pozorování, Moravského Krumlova. Na rozdíl od nás však světla pozoroval dokonce dvakrát. Poprvé to bylo dva dny po našem pozorování, 19. srpna, pět minut před jedenáctou hodinou večerní. Druhé pozorování následovalo o další čtyři dny později, 23. srpna ve 21:47, tedy ve stejný den, jako v Australském Melbourne (nezapomeňme na velký časový posun, který připouští možnost, že tentýž objekt pomalu obletěl planetu). Objekt se pohyboval jihovýchodním směrem, rychlostí obdobně nízkou, jakou se pohybují družice. Vzdálenějším světlem napřed. „Když jsem se podíval na mapu, tak to mohlo být na stejné dráze s Moravským Krumlovem,“ píše svěděk.

Vzhledem k časům a místům pozorování je však patrné, že ani jeden z objektů nevykonal souvislý a rovnoměrný let. Spíše se zdá, že nám trojúhelníky, reps. jejich pravděpodobní piloti, ukazují, že si mohou létat kde a jak sami chtějí či potřebují, stejně jako že se nepotřebují skrývat. A to o svědky ani nemusí mít přímo zájem.

Jak pan R.F. sám píše, bohužel si nevšiml více detailů, než bylo v našem článku. „I když se mi zdálo že ten další den (noc) byl ten trojúhelník trochu více protažený a že letěl pomaleji.“ Jako v případě minulého pozorování neletěl trojúhelník přes žádnou hvězdu, takže není zcela jisté, zda se jednalo o jeden, nebo tři naprosto sladěné objekty na stejné dráze. Svědek nám také poslal malou animaci dráhy objektu podle hvězd. Velikost je určena zhruba podle souhvězdí delfína, ve skutečnosti prý trojúhelník vypadal větší, prý „jako na fotce z Austrálie“.

„Jsem moc rád, že nejsme sami, kdo to viděl…Zajímalo by mne, jestli to viděl ještě někdo na jiném místě.“ Nás také, a proto se na vás znovu obracíme s prosbou, abyste se nám přihlásil, pokud jste objekt někdo viděl také. Možná se nám podaří zjistit o něm něco více a možná, že se někomu podařilo pořídit i videozáznam podobně jako v Australském Melbourne, kde se podařilo zachytit v pohybu hned dva UFO naráz.

Dalibor Novák, DiS.

Sirius – společnost zkoumající paranormální aktivity
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1846

Zobrazeno: 1884
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001