v této rubrice
ve všech rubrikách
MODLITBA JE TERORISMUS?
Rubrika: Pro pohodu
Podrubrika: Zamyšlení
Autor: Ivan Odilo Štampach
Vloženo: 27.10. 2004
Počet reakcí: 0
Počet přečtení: 2791
Na jedné pražské umělecké vysoké škole mají studenta, věřícího muslima. Snažil se najít na škole prostor pro pravidelné islámské modlitby. Někteří vyučující mu nabízeli své pracovny. Nakonec z toho sešlo, protože kdosi prohlásil, že na škole je zakázáno se modlit.

Že modlitba nepatří k aktivitám školy je samozřejmé. Škola je musí zůstat v tomto ohledu neutrální. Ale, že by bylo zakázáno se modlit, dokonce za zavřenýma dveřma, to je opravdu zvláštní.

Nakonec to student řešil tak, že se šel vykonat svou pravidelnou modlitbu do nejvyššího patra na odlehlou chodbu. Jenže náhodou šla kolem jeho kolegyně studentka téže školy, která na něj okamžitě zavolala ochranku s odůvodněním, že je to terorista. Ochranka jej násilně vyvedla z budovy školy.

Dalo by se tu dlouze mluvit o lidských právech, o nenávistných kampaních svobodných demokratických médií, o akademické půdě. Ale omezím se na jedinou otázku:
Když se někdo v menze nebo závodní jídelně pokřižuje před jídlem nebo když někdo bude nosit na hlavě kippu (jarmulku), bude také prohlášen za teroristu? Jak jsme daleko od bolševické protináboženské kampaně?

Ivan Odilo Štampach

Tento článek byl převzat ze stránek www.stampach.cz se souhlasem autorů.
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 965
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001