v této rubrice
ve všech rubrikách
SKRYTÁ TAJEMSTVÍ HLUBIN TÁBORSKÝCH KATAKOMB
Rubrika: Záhady
Podrubrika: Česká historie
Autor: Michal Krejčí
Vloženo: 16.11. 2004
Počet reakcí: 4
Počet přečtení: 11215
Návštěvník, který se rozhodne projít zpřístupněnou trasu táborského podzemí, ani neví, co se nejspíše skrývá pod jeho nohama. A to se mu pokusím teď osvětlit.

Podle pověsti má být ostroh, na kterém se staré město rozkládá, úplně provrtán tunely, chodbami a chodbičkami. A někde v nejméně přístupném místě má být ukryta tzv. táborská archa. Podle některých badatelů jde o monstranci, kterou husité za dob vojevůdce Jana Žižky z Trocnova nosili před vojskem. Má být nabita nesmírnou energií, díky níž nebylo nikdy toto vojsko poraženo. Když se zamyslíme nad tímto popisem, napadá nás, nemohla by být táborská archa biblickou Archou úmluvy?! Podle některých badatelů ano. Vždyť templáři (podle jedné verze) ji prý přinesli z Francie do Čech. A proč by se zrovna po mnoha útrapách nemohla nějakým způsobem dostat do Tábora? Ale to už je moc fantastická teorie.

Možná, kdyby se někdo odhodlal k detailního prohledání katakomb, nalezl by unikátní nález. Buď vzácnou husitskou monstranci, nebo několik staletí hledanou Archu úmluvy…

Michal Krejči
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1706
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001