v této rubrice
ve všech rubrikách
HROB VLADA TEPESE
Rubrika: Záhady
Podrubrika: Globální historie
Autor: Jaroslav Demeter Ptáček
Vloženo: 24.02. 2005
Počet reakcí: 3
Počet přečtení: 9262
Vlad Tepes (volně by se nechalo přeložit jako "narážeč" nebo "napichovač"), který posloužil jako literální předloha pro hraběte Draculu, je pochován v klášteře, který se nachází na jezerním ostrůvku "Snagov". Jezero leží asi čtyřicet kilometrů od dnešního hlavního města Rumunska Bucurešti. Když říkám "je pochován", tak vlastně do jisté míry neuvádím pravdu. Správně by spíš mělo být řečeno, že tam byl pochován. To, co se zdá být pohádkou nebo paranomálním příběhem, je totiž pravda: HROB JE PRÁZDNÝ. Jak symbolické pro hraběte "upíra".

Když v letech 1931 až 1932 prováděli na ostrově Snagov vykopávky archeologové Rosetti a Florescu, dospěli k udivujícímu zjištění: v hrobě nenalezli ostatky člověka, ale zvířete. Našli tam totiž zvířecí kosti a starou keramiku. Že by skutečně Vlad Tepes opustil svůj hrob a "vypravil se na lov dušiček" a nebo kosti tam nalezené patří skutečně hraběti a ten prostě "jen" nebyl člověkem? Ale to už je jen fantazie.

Možná je to všechno ale úplně jinak. Na ostrově Snagov byl totiž nalezen ještě jeden hrob - na pravé straně kostela. A v něm kromě neznámé lidské kostry i šperky s dračím motivem, pánské roucho a dámský prsten. Krom toho byla rakev zahalena do červeného rubáše vyšívaného zlatem. Tyto nálezy převezli do Bucurešťského historického muzea. Ale odtud, jak jinak, záhadně zmizely.

Dnes v klášteře na ostrově Snagov žije už jen jeden mnich, který je nepohyblivý. A jedna jediná stará jeptiška která se o něho stará. A vlastně se stará i o celý klášter, který nechal přestavět a obehnat hradbami sám Vlad Tepes. Náhrobek jeho prázdného hrobu zdobí jeho portrét. Tak proč byl tedy pochován na druhé straně kláštera? A byl to skutečně on, koho našli v druhém hrobě? A proč po převezení do muzea ostatky zmizely?

Jaroslav Demeter Ptáček
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 2199

Zobrazeno: 2374

Zobrazeno: 2519

Zobrazeno: 2632
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001