v této rubrice
ve všech rubrikách
FRANCIE OTEVŘELA SVŮJ ARCHIV UFO!
Rubrika: Záhady
Podrubrika: UFO, USO, UL
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 23.03. 2007
Počet reakcí: 1
Počet přečtení: 10289
Na 1600 pozorování neidentifikovaných létajících objektů obsahují archivy UFO, které nashromáždila během posledních 50 let francouzská Národní vesmírná agentura CNES. Francie je údajně první zemí, která se rozhodla své archivy UFO zcela zveřejnit.

Oproti jiným odtajěním a veřejným projektům kolem UFO nabízí francouzská akta X agentury CNES téměř 25% případů, pro něž není i přes "dobrá" či "velmi dobrá data" žádné "racionální" vysvětlení a nahrávají teorii mimozemšťanů a létajících talířů.

„Nemáme nejmenší důkaz že za tímto nevysvětleným fenoménem stojí mimozemšťané, a nemáme ani nejmenší důkaz že nestojí,“ říká Jacques Patenet, letecký inženýr, který vede kancelář pro neidentifikované vzdušné fenomény.

8. ledna 1981 poblíž městečka Trans-en-Provence v jižní Francii například hlásil muž pracující na poli, že uslyšel pískavý zvuk a když zvedl hlavu, uviděl objekt tvaru talíře o průměru 2,5 metru. Talíř před jeho očima přistál na poli, pouhých 50 metrů od něj. Matně zinkově šedý talíř se zase zdvihl a v mžiku odletěl. Na místě zanechal spálenou plochu po přistání, kterou vyšetřovatelé vyfotografovali. Vzorky byly analyzovány a žádné uspokojující vysvětlení dodnes nebylo vydáno... To je jen jeden z tisíců příkladů. Jiné jsou snadno vyvratitelné. 50-100 hlášení UFO ročně jsou sepsány policií. Z nich policisté vyjíždějí na místo vyšetřit asi 10%.

Zatímco například ČR tvrdí, že se fenoménem vůbec nezabývá a USA zveřejňují jen případ po případu na základě složitých žádostí na základě zákona o svobodě informací, Francie zvolila jiný postup: „Rozhodli jsem se to udělat opačně a zveřejnit všechno,“ říká Patenet.

Případy jsou od včerejška, čtvrtka 22.3.2007, k dispozici na adrese http://www.cnes-geipan.fr , ovšem pro příliš velký zájem stránky zkolabovaly již po první hodině a stále vypadávají.

Více informací z odtajněného archivu očekávejte na Záhadách a nových stránkách chystaného časopisu OKO. Budeme vás co nejdříve informovat!

Dalibor Novák, DiS.
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 3518
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001