v této rubrice
ve všech rubrikách
EXKLUZIVNĚ: GRAVITONUS – KOSMICKÉ KŘESLO K VAŠEMU POČÍTAČI
Rubrika: Současnost & filosofie
Podrubrika: Výzkum & pokrok
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 25.05. 2007
Počet reakcí: 0
Počet přečtení: 5087
Konec nezdravým strnulým polohám! Všichni, kdo pracují za počítačem stejně jako všichni hráči virtuálních her se konečně dočkali! Zaujměte všechny polohy, které dovede a které si jen přejete. A jestli to nedokážete najednou, tak alespoň jednu po druhé…

Gravitonus je dokonalé křeslo nebo spíše unikátní pracovní i hráčská počítačová stanice. Umožňuje se volně pohybovat, podobně jako byste byli ve vesmíru. To znamená, že všechny polohy jsou možné! Přichází konec nezdravého sezení? Pokud na to budeme mít, tak rozhodně. S Gravitonem se klidně před počítačem rozvalujte, ležte jako kosmonauti, protahujte se… vše bez problémů, každá součástka se přizpůsobí.

V kosmickém stroji
Pracujete s počítačem? Také se u něj pořád kroutíte, předkláníte k monitoru, ničíte si záda a svaly pod lopatkami od toho nepohodlného pohybu při neustálém klikání na myš? Nevíte jak si sednout a přijde vám, že žádná židle není dobrá? Pokud u počítače sedíte několik hodin denně, víte, že židle je základ. Pokud už u počítače vysedáváte léta, dost možná vás napadlo, že by to chtělo dát monitor výš a v židli se pěkně položit jako kosmonauti v kosmické lodi. Je to vlastně ta nejpřirozenější poloha dítěte v matčině břiše. Zároveň ale jistě nechcete být uvězněni a víte, že žádná poloha, ve které zůstanete dlouho, není dobrá. Všechny tyto otázky a odpovědi napadly i ruské tvůrce tohoto jedinečného vynálezu, který se stává ultimátním, dokonalým řešením pro všechny lidské jedince, jež dobrovolně i nedobrovolně tráví svůj čas před obrazovkou počítače…

Více se vám přizpůsobit už nemůže…
„Pracovní stanice, které jsou dnes na trhu, jsou postaveny okolo standardních prvků jako jsou pracovní stoly, židle, police atp. a nejsou ergonomicky přizpůsobeny pro zamýšlené použití,“ tvrdí autoři Gravitonu. Ve skutečnosti všichni výrobci tvrdí, že jejich výrobky jsou ergonomické, to znamená přizpůsobené lidskému tělu. Pravdou však je, že v praxi zůstává spíše u těch tvrzení – alespoň v porovnání s Gravitonem. Ten je výsledkem nejnovější spolupráce skupiny vědců a výzkumníků, jež pracují s lidmi, kteří si zranili páteř. Jak už bylo naznačeno, multifunkční zařízení GRAViTONUS® umožňuje uživateli, aby se pohyboval v prostoru zcela svobodně. Každá část je pohyblivá podél tří prostorových os a jeho součástí je vmontovaný počítač, který nepřetržitě analyzuje vaše tělesné pozice, měří lokální teploty a tlak na jednotlivých částech těla. Skutečně – jako byste byli v náruči vlastní maminky – a ještě lépe. „Systém se vám přizpůsobí v závislosti na vaší psychofyzické aktivitě, …předpokládá vaše přání“ a vytvoří tak pro vás osobní, maximální komfort. Jako když máte neviditelného osobního krejčíka, který vás neustále všude přeměřuje, běhá za vámi a šije šaty na míru a podle vašich zvyklostí a tužeb.

Bill Gates doporučuje…
Vynález je produktem ruských vývojářů se sídlem v Moskvě, ovšem vyrábí se v Kandadě, kde rovněž získal své patentové číslo. Gravitonus je uznáván světovými špičkami jako skutečně revoluční řešení, které umožňuje pracovat s počítačem i těžce postiženým jedincům. Nejvyšší pochvala a doporučení přichází autorům 7. listopadu 2006, když se sám předseda a hlavní softwarový architekt světového gigantu Microsoft Bill Gates nechá s přístrojem Gravitonus vidět, vyzdvihne jeho inovace a zdůrazní důležitost spolupráce s pokrokovými ruskými společnostmi. Záhady.cz jsou zvědavé na cenu, ale ta zatím není známa. Hledá se partner pro celosvětovou výrobu a prodej.

Dalibor Novák


BONUSOVÉ INFORMACE:

Výhody zařízení GRAViTONUS®
1. Zvyšuje produktivitu a pohodlí práce
2. Jde o stavebnici, kterou lze svobodně přizpůsobit nejrůznějším úkonům
3. Patentovaný design je vysoce inovativní skrz naskrz funkční
4. Celá konstrukce je kompaktní a lze ji snadno rozmontovat a znovu smontovat na jiném místě
5. Cenově se prý vyrovná konkurenčním náhražkám
Speciální vlastnosti:
1. Neustále se měnící poloha
2. Má tři prostorově rozložené displeje – obrazovky, které lze díky vestavěné paměti vrátit do předchozí pozice
3. Klávesnicí lze volně pohybovat v trojrozměrném prostoru a v kterékoli pozici ji zafixovat
4. Dynamická zpevňující konstrukce pro obě ruce, ať už s nimi děláte cokoli
5. Klimatizace i vyhřívání v místech dotyku těla s konstrukcí
6. Osvětlení či zastínění pracovního prostoru bez pablesků
7. Zvukový systém s šesti reproduktory
8. Basový reproduktor je zamontován do sedadla, aby poskytl realistické vibrace

Rotoped s počítačem
USA neřeší tolik zdravou polohu sezení u počítače, jako akutní obezitu. 21% dospělých je tam lékařsky obézních a 43% s nadváhou.
Americká společnost Slimgeek, Inc. proto vyvinula přístroj „Geek-a-Cycle“, což je vlastně počítačová stanice sestávající ze speciálně designovaného rotopedu, který je pevnou součástí počítačového stolku.
Klávesnici máte pěkně po ruce, jen začít šlapat a nepřestat…

Více informací: http://gravitonus.com
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1455

Zobrazeno: 1314

Zobrazeno: 1217

Zobrazeno: 1253

Zobrazeno: 1662

Zobrazeno: 1327

Zobrazeno: 1233
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001