v této rubrice
ve všech rubrikách
HROZÍ NÁM AŠTAR?
Rubrika: Současnost & filosofie
Podrubrika: Proroctví
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 26.09. 2001
Počet reakcí: 0
Počet přečtení: 8221
V létě 1999 jsem v časopisu Fantastická fakta uveřejnil následující satirický článek. Byl redakčně upraven, zde si můžete přečíst originální verzi. Svojí aktualitu ztratil, ale myslím, že není špatné si připomenout zajímavosti reálného pozadí jedné nové legendy, zdroje stále živé a rozšiřující se „sekty“. Ač se zdá, že stále více lidí komunikuje s někým, kdo si říká Aštar, a že nějaké promile z oněch kontaktů může mít skutečně na svědomí nějaká podezřelá entita z jiného světa, není na škodu si připomenout, co nám o Aštarovi říká historie. Pokud jde o skupinu Ivo A. Bendy, myslím, že nejlépe o ní hovoří směšný obsah jejich vlastních internetových stránek „universepeople“. Jen pozor, abyste nenavázali nějaký nebezpečný kontakt nebo vám někdo neprodal lístky do létajícího talíře. Charita peníze za pomoc žádat nesmí, ani ta vesmírná…

................
Hrozí nám Aštar?
aneb každý má svou minulost

Leckomu z vás jistě přeběhne mráz po zádech, když si přečte, jakou to utopistickou spásu nám má přinést naše jediná záchrana – velký vesmírný přítel Ivo A. Bendy – Aštar Šeran. Toto jméno však není v historii náboženství žádnou novinkou a staré texty nám naznačují děsivou možnost. Mohl by se Aštar skutečně objevit? U názvu Šeran si nemusíme dělat starosti – existoval jen asyrský kraj Sharon, kde byli uctíváni bohové s univerzálním názvem Aštarové – a jestli si tento kraj tedy velký Aštar oblíbil natolik, že si ho dal do jména, nezbývá než říci: proti gustu žádný dišputát. I vládce vesmíru si může oblíbit špinavou vesničku.
Původ jména Aštar už ale není tak jednoduchý a skrývá doslova „hrozivý“ podtext. Nejdřív si však proberme základní zmínky z historie o Aštarovi. Běžná encyklopedie vám neřekne víc, než že Aštar je chápán jako mužský protějšek známé bohyně Ištar. Podrobnější a novější publikace se však zmiňují i o mnoha dalších odkazech. Již v samotné Mezopotámii existoval samostatný bůh nazývaný Eštar, kde byl uctíván ve 3. tisíciletí př. Kr. Jihoarabský panteon ho znal jako syna měsíčního boha Ila. Aramejský kmen Moábců měl jako hlavního boha Aštara Kamoše (jestli byl taky „kámoš“, to nevíme). Mytologické texty z Ugaritu (Sýrie) nám ale dávají zajímavou informaci. Ve 13. století před Kristem byl prý Aštar určen za nástupce boha Baala. Když ale usedl na nebeský trůn, ukázal se jako naprosto neschopný vlády a musel proto sestoupit na Zem. Otázkou však je: Pokud byl poslán na Zem, co zas dělá na nebi? Že byl ale svou neschopností pověstný, dostalo se mu titulů jako rz – „hrozný“ a mlk – „král“. Děsivá je však možná analogie se známým Nostradamovým proroctvím. Ten totiž píše: „Král hrůzy sestoupí z nebes.“ A jako k pouhým několika proroctvím, udává přesné datum: 11.srpen 1999 – zatmění slunce. A Ivo Benda tvrdí, že Aštar k nám přiletí a ukáže se již brzo, během několika příštích měsíců! Nepropadejte proto prosím vyděšenému hysterickému smíchu, ale raději si běžte pořídit nejnovější vydání Krtečka – Aštar ho prý má rád.
Odkazů na Aštara je ovšem ještě víc. Arabský panteon ho prý ztotožňoval s planetou Venuší, byl však známý i jako bůh umělého zavodňování, a byl asi i bohem války. Encyklopedie starověkého Předního východu, vydaná letos v nakladatelství Libri, tvrdí, že zmínku o Aštarovi najdeme i v Bibli, Iz 14,12. Já jsem hledal ve dvou odlišných překladech, ale v každém jsem našel jinou metaforizovanou větu, ve které jsem Aštara zkrátka nenašel. Zodpovědní dobromyslní překladatelé nás toho děsu asi chtěli ušetřit.
Ač pan Benda v podstatě (aniž by to přiznával) staví na archeoastronautickém základu, jistě by nechtěl pravdu o nevalné minulosti údajného Aštara slyšet a bude podle nového Aštarova zákona zatloukat, zatloukat a zatloukat. A my? My si počkáme na 11.srpen.
..............................

Od zatmění již uplynuly téměř dva roky. Aštar se má stále ukázat v nejbližší době, pojmenování „král hrůzy“ s naprostou samozřejmostí odhalili jistí badatelé jako Nostradamovo středověké synonymum pro zatmění slunce. Jak prosté. Svět existuje dál a vy, vy si můžete v rubrice Záhady/Expedice za tajemstvím přečíst, co jsme prožili za legraci, když jsme za zatměním vyjeli do zahraničí.
26.9.2001
Dalibor Novák
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku
Články tematicky související
Název Rubrika
Podrubrika
Autor
Atentát na Bushe v roce 2005
a smrt Husajna než dojde k soudu
Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Byly to babylonské věže? Aréna
Média
Ivan Odilo Štampach
Armagedon bude utajen Aréna
Média
red
Kalijuga? Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Ivan Odilo Štampach
Extrémní počasí Aréna
Média
red
Radikální změny počasí mohou do 20 let zničit stávající civilizaci Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
red
Proroctví maka - šamana Atuka-hé (1997) Současnost & filosofie
Proroctví
red
Mayský kalendář a cesta k roku 2012 Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
red
Rudé nebe Současnost & filosofie
Proroctví
Jiří Wojnar
Moře v Čechách – předpovědi a potopa – Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
První paprsky 6. slunce vysuší záplavy v lidských srdcích… Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
TŘI TRAGICKÉ ASPEKTY ZÁPADNÍ CIVILIZACE A CESTA VEN Aréna
(R)Evoluční teorie
Dalibor Novák
104 laureáti Nobelovy ceny varují Aréna
Média
Dalibor Novák
Nostradamus a New York 5: Varování pro budoucnost Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Nostradamus a New York 4: Nešťastná válka ve znamení raka Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Nostradamus a New York 3 – Jak se čte lstivý básník Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Filosofie 2012 Současnost & filosofie
Aklimatizace & spirituální proměna
Dalibor Novák
Eden asi existoval Záhady
Úsvit dějin
Dalibor Novák
Třetí fátimské proroctví Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
New York a Nostradamus 2 - odpověď autora na reakce Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Nostradamus a New York 2: TAHÁNÍ ZA NOStradama Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Nostradamus a New York Současnost & filosofie
Proroctví
Dalibor Novák
Sumerská mytologie Záhady
Úsvit dějin
Dalibor Novák
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001