v této rubrice
ve všech rubrikách
BYLO VYPÁLENÍ LIDIC RITUÁLEM ČERNÉ MAGIE? 1/2
Rubrika: Záhady
Podrubrika: Česká historie
Autor: Jaroslav Demeter Ptáček
Vloženo: 28.02. 2008
Počet reakcí: 1
Počet přečtení: 9559
"Drahá Aničko. Promiň, že Ti píši tak pozdě, ale snad mne pochopíš, neboť víš, že mám mnoho práce a starostí. Co jsem chtěl udělat, také jsem udělal. Onoho osudného dne jsem spal někde na Čabárně. Jsem zdráv. Na shledanou tento týden a pak se již neuvidíme. Milan." Tento dopis byl údajná příčina toho, že byla vypálena obec Lidice. Ve skutečnosti se o tom, že bude vypálena obec Lidice, rozhodlo zřejmě již mnohem dříve, než byl zavražděn protektor Reinhard Heydrich. Pravděpodobně nešlo o mstu, ale o rituál, který byl již předem naplánován. A to je také TÉMA TOHOTO ČLÁNKU.

ÚVOD

Na tomto místě bych rád varoval ctěného čtenáře: Následující řádky mohou v někom vyvolat negaci či emoce. Rozhodně to není krásné čtení, ale je to výpověď o nacistické hrůze. O hrůze, která na této planetě číhá i dnes. A možná právě proto by se mělo psát o nacismu, o jeho zvěrstvech, o tom, jak pochybné pseudo-náboženské a pseudo-ezoterické teorie stály za nacismem.

Původně jsem si naivně myslel, že tento text bude mít mnohem více stran, protože mám spousty materiálů, které musím přečíst a na kterých chci pracovat. Nemám momentálně sílu pracovat dál na těchto materiálech, protože je mi zle, když čtu o praktikách psychiatrů a psychologů za II. Světové války, když čtu o vraždách dětí, které nejsou dle nacistického vzoru, když čtu o vraždách lidí, kteří mají fyzické vady... Chce se z toho zvracet, čeho bylo lidstvo schopno a co byl schopen člověk udělat člověku ve jménu ideologie.

Nacismus (ale i komunismus a další podobné ideje) jsou černou kapitolou dějin lidstva. Právě proto je třeba si je připomínat, aby se lidstvo dokázalo poučit a neopakovalo své chyby t.z. nepustilo již nikdy k moci lidi jako byl Hitler, Stalin či Gottwald.

FAKTA

Reinhard Heydrich přišel do Prahy v září roku 1941 (protektorem Čech a Moravy se stal 27. 9. 1941) Jeho cílem byla germanizace českého národa.

27. 5. 1942 parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš spáchali atentát na říského protektora Reinharda Heydricha. K atentátu došlo v Praze ve čtvrti Libeň v zatáčce Pod Vychovatelnou. Tudy jezdil protektor téměř každý den v otevřeném voze do svého bydliště, které se nacházelo v Panenských Břežanech. Gabčík i Kubiš věděli, že jdou na pravděpodobnou smrt a že tento atentát (pokud se povede, ale i pokud se nepovede) asi nepřežijí. Původně měl být protektor ve svém voze zastřelen Gabčíkem a to střelnou zbraní značky "Stengun". Ta však selhala - pravděpodobně se zasekla při pokusu o výstřel (?). Proto Jan Kubiš neváhal a vhodil do vozu pravděpodobně granát, který vybuchl a zranil Reinharda Heydricha. Píšu pouze "údajně", protože některé verze udávají, že se nejednalo o granát, ale o bombu (?). Protektor byl převezen do nemocnice Na Bulovce, kde za několik dnů zemřel. Parašutistům se podařilo uprchnout - ujeli neznámo kam na kolech.

"Dva parašutisté, kteří spáchali atentát na protektora Heydricha spolu se svými pěti druhy zahynuli v r. 1942 v kryptě pravoslavného kostela sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze." (citace: Albatros, Rok do kapsy)

DOPIS

3. 6. 1942 otevřela jedna sekretářka (jméno jsem nezjistil) dopis, který byl určen pro jistou Annu Maruščákovou. Sekretářka si dopis přečetla (ač nebyl určen pro ní) a takto otevřen ho položila na stůl svého zaměstnavatele, kterým byl továrník Jaroslav Pála. Ten si ho pochopitelně přečetl a zavolal na četnickou stanici ve Slaném a celou záležitost oznámil jako podezřelou.

VÁCLAV ŘÍHA - PISATEL DOPISU

Pan Václav Říha byl v roce 1942 ženat (svatba se konala 26. 4. 1941, manželka Jarmila Říhová, dcera Stanislava Říhová, která se narodila 3. 11. 1941).

ANNA MARUŠČÁKOVÁ - ADRESÁTKA DOPISU

Narozena 1923 v Kosmonosech. Václav Říha se s ní seznámil pravděpodobně až v roce 1942. Jelikož byl ženat, tak se jí nepředstavil jako Václav, ale jako Milan.

JAROSLAV PÁLA - UDAVAČ

Jaroslav Pála byl továrník, kolaborant a člen "Vlajky", což byla organizace českých fašistů. Když tento muž zavolal na policii, tak ho policie přesvědčovala o tom, že se jedná o milostné psaní, které nemá nic společného s atentátem na protektora. Dopis přišel vyzvednout strážmistr Vybíral, který se ho snažil přesvědčit, že jde jen a jen o milostné psaní. Pála si však vedl svou. Časopis Reflex 23/2002 uvádí (cituji):

"Jak vyšlo najevo u poválečného soudu s Pálou, Vybíral se snažil továrníka přesvědčit, že jde o nezávazný milostný dopis. Pála mu ale na to - alespoň podle protokolu - řekl: "Mýlíte se, já myslím, že to bude jeden z útočníků na Heydricha. Už abyste ho měli, abychom měli jednou klid." Zprávu o dopisu tak dostalo kladenské gestapo. Gestapáci sedli do auta a vydali se k Aničce Maruščákové, na statek do Holous."

V této obci v domě Anny Maruščákové gestapo nic nenašlo. Anna Maruščáková byla zatčená a odvezena na služebnu gestapa v Kladně.

To vše se stalo během jednoho jediného dne.

4. 6. 1942

Až tento den zemřel v nemocnici protektor Heydrich. 4. 6. 1942 byl zatčen také Václav Říha, který se přiznal k tomu, že lhal, protože se bál ženy a tchýně. A proto se vydával za Milana. Gestapo již teď vědělo, že to vše je omyl a že jsou na falešné stopě.

10. 6. 1942

A znovu: 10. 6. 1942. To znamená až šest dnů po výslechu (kdy již gestapo vědělo o svém omylu, šest dnů po výslechu Václava Říhy, který se vydával za Milana a o kterém bylo jasné, že to vše dělal jen ze strachu před svou ženou) byla zcela zbytečně vypálena obec Lidice na Kladensku.

Každému určitě zní v uších jedno jediné slovo: PROČ?

Proč, když gestapo vědělo, že žádné stopy do Lidic nevedou?

Proč, když byla dementována všechna podezření již 4. 6. 1942?

V novinách Národní práce vyšel 12.června 1942 tento text (cituji):

"Praha, 10.června. Čtk - Úředně se oznamuje: Za pátrání po vrazích SS-Obergruppenführera Heydricha, byly zjištěny nezvratné poukazy, že obyvatelstvo obce Lidice u Kladna poskytovalo podporu a pomoc okruhu pachatelů, který přichází v úvahu. Příslušné důkazy byly zjištěny bez pomoci místního obyvatelstva, třebaže na věc bylo dotazováno. Stanovisko k atentátu, tímto projevené, je zdůrazňováno ještě dalšími činy Říši nepřátelskými, jakými jsou na příklad: nálezy protistátních tiskovin, skladišť zbraní a munice, illegální vysilačky a neobyčejně velkého množství zboží, jež podléhá řízenému hospodářství, a okolností, že v aktivních službách nepřátelských v zahraničí jsou obyvatelé jmenované obce.

Protože se obyvatelé této vesnice svou činností a podporou vrahů SS-Obergruppenführera Heydricha co nejhrubším způsobem provinili proti vydaným zákonům, byli dospělí muži zastřeleni, ženy dopraveny do koncentračního tábora a děti dány na náležité vychování. Budovy v obci byly srovnány se zemí a jméno obce bylo vymazáno."

Gestapo vědělo, že důkazy vedoucí k obci Lidice jsou dementovány. I tak byla tato obec vypálena. I tak byla v novinách vydána tato zpráva (viz výše). Jakoby nacisté chtěli, aby Lidická tragédie byla navždy spojována s atentátem na protektora. Jakoby nacisté chtěli něco maskovat. Proč? A co?

9. 6. končí takzvané keltské období jasu a měsíc hlohu.

10. 6. začíná měsíc dubu a čas koní.

pokračování článku bude záhy následovat...

Jaroslav Demeter Ptáček
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1357
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001