v této rubrice
ve všech rubrikách
JSOU MEZI NÁMI? NA PRAŽSKÉM CHODOVĚ ANO!
Rubrika: Aréna
Podrubrika: Aktuálně
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 22.05. 2009
Počet reakcí: 2
Počet přečtení: 4164
Invaze ufonů v nákupním středisku! Výstava, zábava, odborné přednášky, dokonce i (možná) mimozemský předmět spadlý z nebe, který přinesl kolega z jedné vísky nedaleko od Prahy. To vše přináší neobvyklá akce uspořádaná Nákupním centrem Chodov. Na své si přijdou děti i dospělí, nebudou chybět suvernýry a soutěže o ceny.

Je vidět, že tematika UFO se stává stále aktuálnější a atraktivnější i pro svět komerce. Na zahájení 21.5.2009 Mgr. Vladimír Liška nezapomněl připomenout ani to, že česká armáda je oproti světu pozadu a stále zbytečně popírá, že nemá žádné záznamy o UFO.

Na výstavě se ocitl i jeden předmět, který se zatím ještě nepovedlo "ztratit" - krátká lesklá kovová tyč spadlá z nebe v červenci 2003 na obci Semtínek u Olbramovic, posetá jamkami. Již na pohled je zjevné, že tyč pobyla v atmosféře a připomíná některé z předmětů nedávno odtajněného francouzského archivu UFO. První analýza ukazuje na to, že se jedná o velmi těžký kov o hustotě 12,3 kg/dm3 (těžší než olovo), který by se v letadlech a družicích neměl vyskytovat...

Dalibor Novák
veškerá foto: (c) Dalibor Novák

V rámci akce je řada poutavých přednášek, doporučujeme proto porstudovat program na stránkách centra.
Následuje kompletní tisková zpráva o projektu "Jsou mezi námi?" přímo od organizátorů centra Chodov:

Největší výstava o tematice záhad a pátrání po stopách mimozemských civilizací v České republice zdarma v Centru Chodov

Praha, 21. května 2009 – Obchodní Centrum Chodov připravilo pro své zákazníky zábavně vzdělávací akci „Jsou mezi námi?“ s tématem pátrání po stopách mimozemských civilizací. Navazuje tak na návštěvnicky oblíbenou a úspěšnou tradici, kterou v roce 2007 zahájila výstava „Dinosauři z Patagonie“ a v roce 2008 pokračovala výstavou „Legendy ožívají“, expozicí amerických vozů – veteránů. Návštěvníci se mohou těšit na unikátní exponáty, odborné přednášky a netradiční kosmickou zahajovací show. Akce, která se koná od 21. května do 21. června 2009, bude svým rozsahem patřit mezi největší, které se v České republice dané tematice věnovaly. Na své si přijdou nejen milovníci klasického sci-fi, ale také odborná veřejnost.

V rámci slavnostního zahájení projektu „Jsou mezi námi?“ mají návštěvníci jedinečnou možnost užít si 23. května 2009 od 15:00 hodin bohatého doprovodného programu, v rámci kterého jsou připraveny soutěže pro děti, malování na obličej pro nejmenší, vítání a seznámení s mimozemšťany, hudební vystoupení či vesmírná taneční show. Během výstavy nejen děti jistě ocení přítomnost malých mimozemšťanů po celém centru, prohlídku přistávacího modulu, létajícího talíře – UFO, rakety, ale také další expozice, informační a vzdělávacích panely či vitríny, ve kterých mohou najít takové exponáty, jako např. model Smrtícího červa Orgoj Chorchoj v písku.


„Tematika vesmírných objevů a mimozemských civilizací je opravdu fascinujícím námětem a my věříme, že tato akce bude nejen zajímavým zpestřením při nakupování, ale i zábavou a poznáním pro celou rodinu. Jsme rádi, že veřejnosti můžeme představit českou ufologickou obec a její výzkumy,“ říká o projektu marketingová manažerka společnosti Unibail Rodamco, Jana Mouchová.

Výběr vesmírné tematické výstavy přitom není nahodilý – právě rok 2009 je totiž Mezinárodním rokem astronomie, jehož cílem je napomoci lidem na celém světě ke znovuobjevení našeho místa ve vesmíru. Zkoumání otázek, zda jsme ve vesmíru sami, přitom patří mezi ty nejzákladnější. Celá akce tak má za cíl tento významný projekt podpořit a pomoci zvýšit zájem všech o prostor, ve kterém žijeme, a kterým není jen Země, ale právě celý vesmír.

Tematice z oblasti UFO a nevysvětlitelných jevů kolem nás se ve svých přednáškách budou věnovat také přední čeští ufologové a odborníci. Vladimír Šiška z Projektu Záře promluví o výzkumu UFO v Česku, Ing. Petr Vokáč, CSc., o parapsychologii ve službách člověka, Milan Halousek o programu Apollo, Ing. Ivan Mackerle přiblíží tajemná místa či zvířata a historické záhady, Karel Rašín nastíní případy únosů UFO, Mgr. Vladimír Liška se zamyslí nad UFO v dějinách lidstva a Pavel Miškovský pohovoří o fenoménu kruhů v obilí.

Bližší informace o akci a termínech přednášek jsou k dispozici na www.centrumchodov.cz, konkrétně pak na http://www.centrumchodov.cz/cz/novinky-detail.php?item=239.
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1141

Zobrazeno: 1055

Zobrazeno: 973

Zobrazeno: 1090

Zobrazeno: 1031

Zobrazeno: 1027
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001