v této rubrice
ve všech rubrikách
ODKUD POCHÁZEJÍ KRYSTALY VĚTŠÍ NEŽ LIDÉ?
Rubrika: Záhady
Podrubrika: Záhady přírody
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 10.01. 2015
Počet reakcí: 1
Počet přečtení: 4964
Napadlo vás někdy, jaké by to bylo, kdybyste se jako v pohádce dokázali zmenšit na velikost mravence, vlézt do dutého drahokamu a jen tak se v něm procházet? Tento sen se nyní některým plní, díky sotva uvěřitelnému objevu v hlubinách Mexické země…

Snad nejtajemnější div světa se nenachází nad zemí, ale v temných hlubinách naší planety. Při pohledu na obrovské krystaly vyrůstající v mexických dolech Naica se člověk neubrání otázce: Co asi ještě objevíme, o čem nemáme ani tušení? Nejhlubší vrt světa dosahuje jen 12262 metrů. Uvážíme, li, že předpokládané tekuté jádro začíná 5120 km pod povrchem, je to jako poškrábání na povrchu pokožky!

Přízračná Jeskyně krystalů objevená na přelomu tisíciletí v hloubce 300 metrů pod zemským povrchem skrývá zdánlivě ledabyle poházené krystalické sloupce, jejichž velikost zdaleka přesahuje rozměry člověka. Jeden krystal má přes metr v průměru, délku přes 15 metrů a hmotnost až 55 tun! Jde tedy bez pochyby o největší krystaly světa. Prostor má pravidelnou a magickou velikost 8 × 8 × 8 metrů a kvůli teplotě 50-60°C a 100% vlhkosti je zde možné pobývat jen ve speciální obleku, ne déle než 10 minut.

Spolu s krystalickými giganty ovšem vyrůstají nemenší otázky: Jak je vlastně možné, že něco takového existuje? Proč jsme to netušili? Jak je možné, aby krystaly dorostly takové velikosti? Jak asi mohou být staré? 180 metrů nad tajemným prostorem do roku 2000 Mexičané téměř paběrkují v mnohem obyčejnější Jeskyni mečů, jejíž krystaly nepřekračují rozměry 25 × 200 cm… Vědci jsou v současnosti přesvědčeni, že znají odpověď alespoň na jednu otázku. Jde o odrůdu čistého selenitu, což je vlastně vláknitá sádra. K dalším se vrátíme v nějakém pokračování...
Dalibor Novák

Otázky pod čarou: Mají krystaly tajemnou moc?
Od nejstarších dob lidé věří v magickou moc krystalů. Jde prý o koncentrovanou energii, kosmický zářič, který dovede ovlivnit lidskou psychiku a zharmonizovat mozkové vlny.
V učení středověkých alchymistů jsou nerostné žíly vlastně větve podzemního stromu, který je vyživován kořeny vězícími kdesi v hlubinách planety.
Je-li něco pravdy na čarovné moci krystalů, jak asi velkým zářičem musí být jeskyně v Naica? Selenit prý probouzí spiritualitu, spojení se světelnými anděly, čistí rozum a dodává mír při životních změnách.
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 1533
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001