v této rubrice
ve všech rubrikách
SEARLŮV GENERÁTOR "VOLNÉ" ENERGIE SEG NA INDIEGOGO!
Rubrika: Aréna
Podrubrika: Aktuálně
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 10.08. 2017
Počet reakcí: 0
Počet přečtení: 2592
Právě byla spuštěna vůbec první crowdfundingová kampaň za "volnou" energii pořádaná SEG Magnetics, Inc. a IndieGoGo!
Klikněte zde https://www.indiegogo.com/projects/the-spatial-effect-generator-seg-electric#/ a přispějte svobodně a z hloubi duše, protože téměř na ničem co uděláte do konce života nebude záležet tak jako na pomoci kterou jste poskytli tady, abyste pomohli přivést tuto technologii na světlo. Jakmile bude na světě, ovlivní miliardy lidí po celém světě a generace dětí vašich dětí za hranice vaší představivosti.
Děkujeme za vaši podporu a podporu všech mužů a žen, které tu byly pro profesora Searla a tým SEG od 50. let 20. století. Vaše oběti nebudou nepovšimnuty.
Zde je odkaz na hlavní stránku v češtině, kde je rovněž proklik na Indiegogo: https://segmagnetics.com/cs/

Tolik alespoň sdělení týmu SEG Magnetics, Inc. Profesor Searl se stal známý v kruzích zabývajících se záhadami, UFO a alternativními technologiemi už před mnoha desítkami let. Nejznámější jsou jeho předváděcí lety "létajícího talíře" prováděné v 80. letech v rodné Anglii. Dovolme však tentokrát nechat tyto aspekty technologie SEG stranou tak, jak si zvolil i tým SEG Magnetics, a zaměřit se na řešení generátoru energie, což byl i původní cíl vynálezce.

Co je to vlastně ten SEG?
SEG (z anglického Spatial Effect Generator), česky generátor prostorového efektu, známý původně pod názvem generátor Searlova efektu, je malé přenosné zařízení, zhruba o průměru 1 metru, které generuje 15 kWh a lze ho použít k pohonu jakéhokoli zařízení používajícího střídavý nebo stejnosměrný proud. Nevyžaduje žádný další zdroj pohonu, kromě volně plujících elektronů, které existují všude v přírodě, je konstrukčně variabilní, takže můžete skládat jednotky na sebe, a obsahuje magneticky levitující ložiska, která nevytvářejí žádné tření a dovolují v podstatě neomezenou trvanlivost. Může pohánět cokoli od vozidel, přes domácnosti a podniky až po městskou nebo venkovskou zástavbu. Pokud byste jich propojili dostatečné množství, mohli byste pohánět celé velkoměsto!

Jak věříme, technologie je stále velmi revoluční, ale naštěstí již není tak revoluční, jako tomu bylo před několika desítkami let. Dnes již máme tisíce alternativních čistých způsobů získávání energie, celá města jsou dnes poháněna z nefosilních a nejaderných zdrojů. SEG je tak jen další technologií v řadě, přestože velmi, velmi zajímavou. Zároveň není cílem autorů jakkoli zničit stávající energetickou ekonomiku, i kdyby to bylo možné, řešením se ukazuje být pro všechny strany spolupráce a postupná implementace na vhodných místech.

Jak to funguje?
Nejlepším způsobem, jak popsat fungování SEGu je porovnat ho s konceptem, který již dobře známe, a to s vodní elektrárnou s přehradní hrází.
Voda ve své použitelné podobě teče skrze hydroelektrickou přehradu = Elektrony v neodymovém magnetu ve své použitelné podobě tečou skrze dielektrickou vrstvu (elektronovou přehradu či regulátor).
Jak je voda ponechána proudit skrze motorgenerátor, začíná produkovat elektřinu = Jak jsou elektrony ponechány proudit, začíná SEG motorgenerátor produkovat elektřinu za pomoci externích elektromagnetů tvaru podkovy.
Vodě za přehradou rozumíme = Elektronům za SEG přehradou bychom měli rozumět stejně tak.
Že přehrada zadržuje vodu v proudech H2O rozumíme = Že SEG přehrada zadržuje elektrony v neodymovém magnetu v elektrických proudech bychom měli rozumět stejně tak.
Jak je hydroelektrický motor regulován prouděním vody, že více vody znamená více energie, rozumíme = Jak motor v podobě SEG reguluje proudění elektronů, že více elektronů znamená více energie, lze pochopit stejně tak.
V obou případech proudění média roztáčí motorgenerátor.
V obou případech motorgenerátor produkuje elektřinu.
Na obou případech můžeme vidět, že hydroelektřina a elektřina SEGu jsou velmi podobné.
Primárním rozdílem je médium používané pro roztáčení motorového/generátorového systému.

Jak se tedy stalo po desítkách let výzkumu zjevné, technologie SEG není perpetuum mobile ani nevytváří žádné "zázraky". To ale nic nemění na jejím významu, naopak. Záhadou tak spíše zůstává, jak je možné, že něco tak užitečného zůstalo až do dnešní doby nevyužito. Proč to trvalo tak dlouho?
"Jak jsem poznal, SEG byl plně zkonstruován do podoby funkčního generátoru již v minulosti, a je to zařízení, které tzv. "mění pravidla hry"," říká Fernando D. Morris, zakladatel a CEO SEG magnetics (SEGM), bez nějž by Searl nedokázal dotáhnout svůj vynález do konce.

"Vynálezce John Searl měl operující jednotku po 30 let, až do roku 1981, kdy mu ji zkonfiskovala a odvezla přímo z jeho domu elektrárenská společnost jako nelegální zařízení dle zákonů a regulací Velké Británie. O této události se psalo v novinách a šla k soudu, jenže elektrárenská společnost odmítla zařízení ukázat u soudu, a tak musela svá obvinění proti vynálezci stáhnout. Tato jednotka nicméně nikdy nebyla Searlovi vrácena a to byl poslední důkaz o SEG z 50. let 20. století," vysvětluje Morris.

"Je potřeba pochopit, že produkce takového zařízení vyžaduje odpovídající průmyslové zázemí a to znamená miliony dolarů. V 50. letech 20. století byl vynálezce zaměstnán společností Midland Electricity Board a měl štěstí, že měl přístup k takovému zázemí, které sestávalo z inženýrů, těžkých strojů, megawattů elektrické energie a všech vývojových oddělení, díky kterým byl schopen koncept vyvinout. Současná SEGM se svým omezeným rozpočtem není schopna poskytnout stejné možnosti, jaké měl vynálezce v minulosti, podařilo se nám však rozjet laboratorní zařízení, specificky vybavené pro prokázání a demonstraci výhod technologie SEG. SEGM nyní skýtá příležitost uvést na trh revoluční technologii, která byla téměř ztracena."

Dalibor Novák, DiS.
vlož reakci   -   ukaž reakce   -   pošli článek   -   vytiskni článek
Foto index ke článku

Zobrazeno: 708

Zobrazeno: 502

Zobrazeno: 544

Zobrazeno: 544

Zobrazeno: 509
Články tematicky související
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001