v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
PROSINCOVÝ CINTÁT

ÚHEL A PERSPEKTIVA
Autor: Jan Koňas
Vloženo: 30.12. 2001
odpověď pana Koukolíka se sice dá vyložit tak, jak je psáno, ale bez doplňujících otázek bych asi tak tvrdý nebyl. Je těžké užívat pojmy tak, aby byl jednoznačně pochopitelný smysl výpovědi. Definovat každému každé slovo v zamýšleném kontextu nelze v omezeném čase. Nefandím vědeckým kostlivcům, ale z kousku rozhovoru bych nedělal takové závěry.
detail článku   -   vlož reakci

MIMOZEMŠŤANÉ A MUDR.KOUKOLÍK, DR.SC.
Autor: JUDr.Jiří Kult
Vloženo: 31.12. 2001
Reakce na redakční článek „Prosincový cintát“ a na reakci na něj.

Pana MUDr. F. Koukolíka, DrSc osobně neznám a nevím, jak dalece se vyzná v astronomii a problematice mimozemských civilizací. Sám se o tyto věci dost zajímám, protože astronomie je moje hobby a od studentských let jsem členem astronomické společnosti. Členství v Sysifovi ovšem považuji za skutečnost, která skutečného vědce značně degraduje. I když nepopírám právo každého svobodně hlásat svůj názor a být členem jakéhokoliv spolku.
Podle mého názoru je existence inteligentních bytostí mimo naši Zemi nebo mimo náš prostoročas téměř nesporná. Naopak považuji za velice nepravděpodobné a vlastně za anachronismus myslet si, že pozemšťané jsou jediné inteligentní bytosti ve vesmíru.
Pan MUDr. F. Koukolík, DrSc sice hovoří o „mimozemšťanech z hvězd“, ale asi má na mysli „mimozemšťany z planet obíhajících kolem hvězd“, tuto formulační nepřesnost bych tak přísně nesoudil. Ale to samo o sobě nemůže být důvodem, že by mimozemšťané museli nutně být vědecky a technologicky pokročilejší než my. Pokud jsou ale schopni s námi komunikovat, jsou s velkou pravděpodobností (alespoň o trochu) před námi.
Otázkou je ovšem, proč by nám chtěli nebo museli předávat nějaké odborné poznatky a kohokoli přesvědčovat o své existenci? Co když jsme pro ně stejně důležití jako pro nás společenství termitů, jsme předmětem jejich výzkumu a předávají pouze selektivní (des)informace osobám vybraným podle nějakého klíče (třeba úmyslně nikoli vědcům a politikům - a co když i oni ty informace dostávají a jenom je utajují?) a sledují šíření informací v lidském společenství a jeho reakce na ně? Je ale sporné, jestli by kontaktéři, kteří nejsou vědci, dokázali jejich odborné poznatky přesně přenést, jestli bychom je (naši vědci) pochopili a jestli bychom vůbec byli schopni je našimi pozemskými prostředky ověřit.
A co když nám mimozemšťané žádné informace vědomě nepředávají, a jedná se pouze o jakýsi „vedlejší produkt“ nějaké (inteligentní) činnosti? Informace se prostě při nějakém procesu jejího zpracování současně „nakopíruje“ necíleně ještě někam jinam a někteří lidé ji přečtou?
Kontaktéři pravděpodobně komunikují se svým podvědomím, popř. informaci někde přečtou telegnosticky. Je sice málo pravděpodobné, že komunikují s mimozemšťany, ale vyvrátit jejich tvrzení by asi bylo velmi obtížné. Budu-li tvrdit, že jsem včera potkal polednici (ve smyslu vymezení z Kytice K.J.Erbena), neumím si představit jak by někdo dokazoval, že to není pravda. Proto jestliže pan MUDr. F. Koukolík, DrSc na svou otázku nedostane pozitivní odpověď, není to být důkazem, že by se kontaktéři mýlili.

JUDr.Jiří Kult
31.12.2001

detail článku   -   vlož reakci

ANONYMNÍ UBOŽÁCI
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 23.08. 2004
Patrně přistoupím k mazání anonymních reakcí. Tihle ubožáci, co se ani nepodepíšou, nezamyslí a jen chtějí vypustit trochu hnoje z úst/prstů, ti mě k tomu přimějí - nestojí za pozornost. Zajímavé ovšem je, že nejvíce se objevují tam, kde je vše logicky naprosto přesně podloženo - asi už neví, co říci, aby si uchovali "názor", tak jsou již jen agresivní a ukáží svou pravou tvář -své hluboké nitro... DN
detail článku   -   vlož reakci

VYSVĚTLENÍ
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 02.01. 2002
Děkuji za logickou úvahu pana Kulta. Je vidět, že pod pojmem kritický rozum chápou lidé, jež ho proklamují, něco jiného než ti, kteří ho zkrátka používají... Děkuji však také za kritiku pana Koňase, kterému se náš prosincový cintát, resp. jeho rozbor, zdál poněkud drsný. Nám se zdá drsnější, co vypouští z úst na veřejnoprávní televizi pod názvem Večer na téma Mimozemšťané pan MUDr. Koukolík DrSc... a co proklamuje celý Sisyfos. Každopádně, rubrika Cintátů byla míněna jako satirická a ironická, a proto je takový i poslední příspěvek. Metoda chytání za slova je mimochodem shodná s metodou, jakou ve vší vážnosti používá Sisyfos, když nám chce nadiktovat, jak máme svět vidět, a zakázat všechny ostatní pohledy. Chce-li někdo takto fungovat, nemůže dělat takové kiksy. Humoru zdar! DN
P.S.:Děkujeme za reakce! Jen tak dál!
detail článku   -   vlož reakci

HOMO SAPIENS STUPIDUS
Autor:
Vloženo: 05.12. 2003
Vazena redakce,

doporucuji precist knihu HOMO SAPIENS STUPIDUS - mozna ze ve Vas vzbudi alespon trosku zdraveho rozumu. Jedine cintaty, ktere jsou zde k nalezeni, jsou ty vase.

S pranim brzke navstevy psychiatra
detail článku   -   vlož reakci

---
Autor: J.J
Vloženo: 08.04. 2009
MUDr. F. Koukolík DrSc je daleko vzdělanější a intelektuálně mnohonásobně převyšuje autora všech článků na této stránce...
detail článku   -   vlož reakci

ODBORNIK JAK NA CO
Autor: Dalibor
Vloženo: 09.04. 2009
Racionalita je skvela vec - muzete o ni dlouhosahle hovorit a pritom byt dokonaly blazen nebo blb.
Verim v odborne neurologicke vzdelani p.Koukolika i v herecke vzdelani p.Goldflama, nikoli ovsem v jejich neexistujici vzdelani v oblasti mimozemskeho zivota, paranormalnich jevu atd. Kdyz jsem doktor antropologie, take hned nezacnu lecit lidi jimz selhavaji ledviny a hrat si na specialistu doktora mediciny. Ne, ze bych tak veril ve skolstvi, to vubec ne, ale nez o necem zacnu v televizi vystrazne poucovat a tvrdit ze vim jak to je, mel bych v tom oboru nejaky cas fungovat a setkat se nejdriv s realitou. Bohuzel at vam otazka mimozemskeho zivota pripada jakkoli blazniva, je to jen dalsi obor, trebaze se na skolach nevyucuje, a neurolog do toho nema bez praxe v tomto oboru co rici.
Osobne autora tohoto cintatu uplne neodsuzuji za to, ze vypustil nesmysl, nekdy clovek do televize v mluvenem slove rekne ledasjakou hloupost, kterou pak televizaci sestrihaji. Ale krom toho ze hovoril k oboru kteremu nerozumi se pan doktor dopustil serie logickych chyb, ktere byly predmetem naseho humoru. Je videt, ze duchapritomne logicky cist vety je problem vice lidi. Ti, kteri rozumi, jdou dal, a ti, kteri nas prispevek a ilogicnost citovanych vet proste nepochopili, ti se tu ozyvaji... Nj, nekdy je treba si jen neco precist nekolikrat... kdyz kazdy chce byt se vsim hotov ihned, ze, a jeste byt ten nejchytrejsi a zaroven zustat liny myslet.:-/ ....tahle rubrika mela byt kritika a predevsim humor a zatim tu jsou same reakce psane s "velkym" nadhledem... (to byla ironie, pro ty nechapajici...)
detail článku   -   vlož reakci

IRACIONALITA
Autor: Dalibor
Vloženo: 09.04. 2009
jen bych rad dodal, ze nejsem zastancem kontakterstvi a vetsinu kontakteru povazuji za psychiatricke pripady - v cemz se s panem doktorem asi shodnem. soudim tak ale z praxe, nikoli z principu ze bych neco pausalne popiral. zminovany televizni porad sestaveny za penize nas poplatniku byl ale skvely adept na soudni zalobu, neco tak neuveritelneho nedokazal ani porad Detektor, ktery se nachazi na opacnem konci nazoroveho spektra. jeden blazen vedle druheho, esoterik nebo skeptik, jeden veri v to a druhy v to, ani jeden se ale nezamysli a neusiluje veci prijit na kloub, nezavisle na svem prospechu
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001