v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
TŘI TRAGICKÉ ASPEKTY ZÁPADNÍ CIVILIZACE A CESTA VEN

VIKTOR SCHAUBERGER
Autor: O.Pružina
Vloženo: 04.05. 2002
Dnes se sice v četné literatuře můžeme dovědět mnohé ze života různých známých vědců, ale o několika z nich najdeme jen velmi málo, či téměř nic. A přitom se jedná o ty, jejichž práce mohly změnit svět, pokud by měly osud jako ty druhé. Žel je tomu jinak. Ne, že by tito dnes "utajovaní" nechtěli, ale jejich vynálezy neunikly bystrým očím mocných tohoto světa - plutokratům, kteří nepotřebují např. "volnou energii" pro všechny, ale naopak zisky a moc pro sebe.
Jako příklad nám poslouží jména takových géniů, jako byli Nikola Tesla, či Viktor Schauberger, jejichž hlavní práce jsou dodnes tajné.

Při této příležitosti je dobré upozornit na spisek VODOU TO ZAČÍNÁ (Ze života Viktora Schaubergera) který napsal Erich Filler pro časopis GralsWelt č.8/1998.
U nás se překlad šíří, žel, zatím jen samizdatově. Zde můžeme číst jak, a na co přišel V.Sch. pozorováním přírodních zákonů, jak tyto poznatky uplatňoval v mnoha oborech, a jak mu na konci života bylo Američany vyhrožováno smrtí, bude-li o svých poznatcích mluvit, či psát.

Velkou zajímavostí je, že jeho syn Walter /který s ním spolupracoval/, potvrzuje, že prototyp létajícího talíře vyvinutý jeho otcem, skutečně vyletěl až ke stropu tovární haly. V.Sch. totiž objevil princip imploze, a technicky jej aplikoval.

Jeho heslem bylo:

K & K
(kapieren und kopieren)

Pochopit & Napodobit

Odešel 25.9.1958 po návratu z USA, kam jej nalákala jistá velká hospodářská organizace (?) k realizaci jeho myšlenek. Po snaze o ukradení principu, který V.Sch. vyvinul k řešení energetického problému, se však rozhodl spolupráci ukončit, ale musel podepsat zákaz o svých principech informovat.

Na světě mnoho svědků vidělo létající stroje, které nefungovaly jako známá letadla s explozivními motory. Že by Schaubergerovy "mašiny"? Tenkrát s ním v Německu za války pracovali i mnozí konstruktéři, a jména některých jsou i známa...

Samozřejmě nejde jen o talíře. V.Sch. objevil jak nevyčerpávat půdu v zemědělství, jak správně hospodařit s vodou a lesem, napravovat čelisti... a to vše na základě pochopení a napodobení přírody.
Lidstvo dostalo veliké možnosti, které zmizely, protože se skokem technologickým nebyl učiněn krok duchovní. Možná, že nějaké organizace pro sebe využívají něco z vědění V.Sch., ale jistě jen ke zlu a svůj prospěch.
Proto se jako celek jejich uvedení do praxe jistě nedočkáme.

O.Pružina
detail článku   -   vlož reakci

Autor: Gaia
Vloženo: 15.05. 2002
Mluví mi z duše tenhle článek..
detail článku   -   vlož reakci

VIKTOR SCHAUBERGER
Autor: karel smolný
Vloženo: 23.11. 2005
Viktor Schauberger možná pečlivě pozoroval přírodu, ale jeho vználezy nejsou ani ze sveta sci-fi - to jsou hovadiny. Jeho létající talíř nikdy neletěl - nemohl. Zapoměl totiž na ztráty. Mimochdem - motor pro pohon talíře měl napodobovat tornádo - to ale vzniká na jiném principu, uplně jinak. Vymyslel i vodní turbínu, rozdelil vodu na "unavenou" a "sveží". I Newton pozoroval přírodu a upřímně řečeno, je uplně jedno jestli vám na nohu spadne kbelík s vodou unavenou nebo vodou svěží.
detail článku   -   vlož reakci

HADÍ OLEJ A JINÉ BÁJE...
Autor: mowla
Vloženo: 30.03. 2006
Je zajímavé, že když něco funguje, je to technicky vytěženo a nebo k technickému vytěžení zkoumáno.
Na druhou stranu, když něco nefunguje, je utajováno a skrýváno - nejlépe za 'pomoci' temných sil zla...
...
Taky je zajímavé, že už starořečtí alchymisté znali hermetický (Hermesův) uzávěr - zatímco my jej neumíme vyrobit. Nebože by oni tehdy nebyli schopni detekovat, že nefunguje??
:-)))
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001