v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
NALÉHAVÁ VÝZVA!

AD NALÉHAVÁ VÝZVA
Autor: JUDr.Jiří Kult
Vloženo: 06.05. 2002
Vážená redakce,

Neznám přesně princip, který je obsahem předmětného patentu. Nicméně bych rád připomněl dvě známé historické skutečnosti, které charakterizují uvažování některých „vědců“:

1) Když se někdy v 18.stol. ve Francii na pole sesypalo kamení (prý ještě horké) z rozpadlého meteoritu, prozkoumala věc francouzská akademie a závěr ctihodných učených akademiků zněl: Žádné kameny s nebe nespadly, kameny s nebe padat nemohou, protože tam žádné nejsou.

2) Parafrázovaný citát známého českého fyzika A. Einsteina: Vědci dobře vědí co se nikdy nepodaří udělat, protože to není možné. Pak přijde nějaký nedouk, který neví, že to není možné – a udělá to.

I s tím ostatním ve výzvě je třeba souhlasit, včetně voleb. Otázka nezní koho volit, ale koho nevolit. Rozhodně ne ty, kdo už příležitost měli a ukázali jak se jejich slova a činy liší a jak pohrdají občany. Není třeba zdůrazňovat, že nejít k volbám je projev občanské infantility.

JUDr. Jiří Kult

detail článku   -   vlož reakci

REAKCE NA REAKCI
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 06.05. 2002
Děkuji panu Kultovi za známé citáty. Také je mám rád...
Pokud jde o podrobnější informace o patentu, obraťte se prosím na podepsanou dvojici Jiřího Wojnara a Jiřího Matějky, kterým jsme chtěli tímto minimálním činem pomoci. Vše potřebné naleznete na adrese www.mwm.cz . DN
detail článku   -   vlož reakci