v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
SKRYTÁ TAJEMSTVÍ HLUBIN TÁBORSKÝCH KATAKOMB

STRÁŽCE TRADIC
Autor: rytíř řádu Svato-Jakubských
Vloženo: 04.08. 2006
Tak o tom bych opravdu uvažoval.I když musím říci že husité k vítězství nepotřebovali archu úmluvi.Měli svou odvahu a dobrého vojevůdce.A podle starých Roháčových zápisků se na husitské monstranci nachází slunce které vojska nesla před svým vojem společně s kalichem.A když se vlastně tak zamyslíte,kalich,boží světlo atd.No dejme tomu že důkazi o tom že archa je v čechách by mohli být opravdu velké a opodstatněné...jak je vůbec možné že o její cestě Templáři nepíší.

Jo a jedna zajímavost...víte proč templářský řád přinesl zrovinka do Čech některé ze svatých relikvií?protože Čechy byly jedné doby nazývány Bohémií,tedy zemí boží.A navíc nikdo si nedovolil bojovat proti Čechovi díky jeho oddané síle pro boj za vlast....svou zemi....Když se nás báli i Templáři,tak to je co říci...
detail článku   -   vlož reakci

DĚKUJI
Autor: michal krejči
Vloženo: 15.09. 2006
Velmi děkuji za rozšiřující informace. Jestli máte více podobných informací byl bych rád, kdybyste se mi ozval...
detail článku   -   vlož reakci

ACH RYTÍŘI !
Autor: Grysha
Vloženo: 11.07. 2007
Je mi tě líto
detail článku   -   vlož reakci

TÁBORSKÁ ARCHA
Autor: carloman
Vloženo: 06.12. 2007
Jako rodilého Táboráka ( či Táboritu )mne zaujal článek na téma táborské katakomby.
Pamatuji si ze svého dětství ( 70.léta 20.století)na spolužáka, jehož babička bydlele na starém městě, konkrétně na náměstí Mikuláše z Husi (směrem ke Kotnovu ).Tento můj spolužák rád prolézal sklepení u své babičky, která to ovšem neviděla ráda a vždy ho varovala, aby nechodil do dalších pater, která byla vždy oddělena prastarými, dřevěnými, dvířky, na která si i já matně vzpomínám.
Podle tehdejší zprávy archeologů se pod většinou domů, starého ( pevnostního) města, byly vyhloubeny několikaúrovňové sklepy, včetně studní s pitnou vodou a chodbami, do nichž mohl vjet i povoz, tažený koňmi.
Co se týče archy, nebo monstrace, přikláním se spíše k teorii, jakou byla uvedena v publikaci Utajené dějiny Čech - tedy, že ona neporazitelná síla, která provázela husitskou Polní Obec, při jejích taženích, nepocházela z konkrétního předmětu, nýbrž každá bojová monstrance, ve tvaru slunce, nošená v čele Božích bojovníků
koncentrovala lidskou mentální energii a byla vysílána, krystalem uprostřed sluneční monstrance, směrem k nepříteli.
S trochou nadsázky by se dala tato monstrance považovat za jakousi zbraň na bázi narušování psychiky nepřítele( podtržena hromovým zpěvem bojového chorálu)!
Pokud je mi známo, podobnými zbraněmi disponují i dnešní moderní armády.
Ovšem použití této "zbraně" v podmínkách XV.století předpokládalo jistý bojový "zápal" ze strany Božích bojovníků ( který jim určitě nechyběl ).
V pozdějších letech, kdy se z Božích bojovníků, stala regulérní žoldnéřská armáda, šlo zřejmě, kromě nezpochybnitelného válečného umění, i jistý bojový věhlas, který určitě udělal " své", v očích a myslích nepřátel.
V souvislosti s uvedenými fakty a teoriemi mne napadla, možná ne až tak nemožná, souvislost s určitým podobným druhem mentálního stavu vikingských Ódinových vlků - berserkrů, o nichž se říkalo, že v bojovém " šílenství" byli nebezpeční i vlastním druhům ve zbrani.
A když už vzpomenu na severské válečníky, husitská monstrace v podobě slunečního kotouče,( v křesťanské symbolice dosti netradiční symbol ) je možná jenom vývojovou variantou osmiramenné swarogy - posvátného znaku Slunce.
Někomu se tato teorie bude možná zdát trochu fantastická, nicméně, kdo se vyzná alespoň trochu v symbolice a jejím geografickém vývoji, vzhledem k evropské kultuře,dá mi možná i za pravdu.

Carloman
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001