v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
JAK ČAROVALY ČARODĚJNICE?

DROBNÉ HISTORICKÉ CHYBI
Autor: Paul Merild
Vloženo: 29.06. 2006
Článek se mi líbil. Rád jsem si ho přečetl. Jen je vidět, že autor před psaním nenastudoval dost informací. Zřejmě vycházel jen z malého počtu zdrojů. Některé skutečnosti jsou mnohem horší a více zdrcující. Například poslední upálení v evropě. Nevím jestli Anglii považuje autor za součást Evropi, ale v ní došlo k poslednímu upálení ženy za čarodejnictví v roce 1925 !!! Poslední hromadný proces upálení většího počtu osob byl ve Francii. Teď to jen střílím z hlavy. Nechce se mi to vyhledávat, ale myslím, že se jednalo o 7 lidí a bylo to na konci 19. století. Dále je potřeba říci, že Kladivo na čarodejnice nebyla ani první ani jediná kniha svého druhu.
detail článku   -   vlož reakci

TO JSI PŘEHNALA LENKO!
Autor: Lukas the Pagan
Vloženo: 01.09. 2006
This is BULLSHIT!!!!!!!!!!!
detail článku   -   vlož reakci

TO JSI PŘEHNALA LENKO! 2
Autor: Lukas the Pagan
Vloženo: 01.09. 2006
nehodnoť něco čemu nerozumíš, a už vůbec se nenavážej do Wiccy!!!!!!!!!
detail článku   -   vlož reakci

ČARODĚJNICE JSOU.
Autor: Jarda Katolík
Vloženo: 03.09. 2006
Článek mně zaujal pěkným slohem a lehkostí s jakou je psán.Vůbec se nezlobím na trochu povrchnější pohled,ale zacházet v takto krátké úvaze na dané téma do detailu nelze.
Patřím k lidem ,kteří se setkali s někým kdo byl v minulém životě čarodějem.V mém případě čarodějnicí.
Byla to moje přítelkyně a měla s vědomím ,že byla čaroděnicí, velké problémy,protože se jí neustéle vracely různé vzpomínky.Cestu z těchto stavů jí nabídla jistá sekta,ve které se však musela zříct sexuálního života a také jakéhokoliv kontaktu s jinými muži bez přítomnosti ostatních členů sekty.Přineslo jí to úlevu ,ale za cenu úplného zotročení vlastního vědomí.Několikrát jsem se účastnil různých setkání kde byl slibován klid duši,ale ve své podstatě všichni se snažily pomocí nejrůznějších technik proniknou do lidského vědomí a ovládnutí lidské duše .O tu ostatně jde všem.
Já mám však v podvědomí založenou určitou záchranou brzdu,která mně zatím spolehlivě chrání před podobnými vlivy.Bohužel ne každý se dokáže ubránit.Mně to stálo rozchod s člověkem , na kterém mi záleželo.
detail článku   -   vlož reakci

POHAN
Autor: filozof
Vloženo: 08.12. 2006
ja sám som pohan,avšak venujem sa aj mágii,kresťanstvo považuje pohanstvo za satanizmus no je to hluposť.žiadne náboženstvo by nemalo opovrhovať inými. Napíšte mi a poradte
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001