v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
JAKÝ ISLÁM JE NEBEZPEČNÝ?

MNOHEM NEBEZPEČNĚJŠÍ
Autor: ivan
Vloženo: 06.04. 2007
je křesťanství. Ve jménu Alaha doposud nebyl za 1500 let vyvražděn a genocidován jediný národ na planetě Zemi. Ve jménu Ježíše Kristusa se permanentně vraždí a likvidují celé národy a státy již 2000 let.
detail článku   -   vlož reakci

ISLÁM
Autor: Amal
Vloženo: 16.05. 2008
Děkuji za jeden z mála pěkných článků o islámu.To opravdu potěší.Amal
detail článku   -   vlož reakci

NEUVĚŘITELNÉ
Autor: Honza
Vloženo: 28.10. 2009
Článek je míchanicí všech nesmyslů a jen potvrzuje, jak je islám pro Evropu a zbytek světa nebezpečný. Nelze obhájit jeho smysl v žádném ohledu. Jde o starověké, člověka, zejména ženy ponižující náboženství, které v dnešní době musí být všemi prostředky eliminováno. Zejména jeho odrůda Šarijá, je přímý návod jak terorizovat. Islám, stejně jako všechny jiné druhy náboženství brzdí lidský a vědeckotechnický pokrok, rozvoj svobodného člověka a je nejvyšší čas na ně pohlížet jako na překonanou historii, potlačovat je ve všech podobách a všude, kde je to možné. Pohled na zahalené bytosti mluví sám za sebe.
Takto člověk nikdy nevkročí do kosmu a zahyne. Za svou další existenci musí lidstvo bojovat a ne se modlit a halit. Žádný bůh neexistuje a lidé jsou sami sobě strůjci svého osudu.
detail článku   -   vlož reakci

JAK KOHO AMALE.
Autor: Honza
Vloženo: 28.10. 2009
Jak koho Amale.
detail článku   -   vlož reakci

ANO
Autor: Honza
Vloženo: 28.10. 2009
Ano máš pravdu Ivane, zdrojem všech válek vždy byly a budou náboženské rozdíly. Je jedno, jestli je to kvůli Bohu, Aláhovi, Prorokovi, Budhovi, nebo jinému pekelníkovi. Kdyby bůh nebo jeho odnože opravdu byly, nedopustily by smrt tolika nevinných lidí, dětí a nevinných. Vraždí jen lidská slepá nenávist a to ve jménu nějakého, vždy špatného náboženství. Ta je nutno zakázat a likvidovat jako zhoubu lidstva.
detail článku   -   vlož reakci

A KTERÝ ISLÁM JE TEN VÁŠ??
Autor: Dalibor
Vloženo: 20.11. 2009
A co z Islámu jste četl? Zjevně jen úzký výběr a zjevně předně hanlivé články a obecně rozšířené pověry o Islámu.. Obviňovat Islám z viny na lidském vraždění není o nic duchaplnější, než ospravedlňovat vraždění jménem Boha. Islám nikdy neříkal vražděte, stejně jako to neříkalo nikdy křesťanství. Nevidím rozdíl mezi těmito 3 postoji:
1) jste muslim a vysvětlujete si Islám tak, že máte vraždit a omezovat a oblbovat
2) jste křesťan a vysvětlujete si Bibli tak, že máte vraždit a omezovat a oblbovat
3) jste nevěřící a vysvětlujete si Islám či křesťanství tak, že náboženství = že máte vraždit a omezovat a oblbovat
Jste ve své blbosti dokonale stejní. Kde to proboha máte v těch krásných knihách a naukách, že ve jménu Boha se má vraždit, omezovat a oblbovat???
detail článku   -   vlož reakci

NO JÁ NEVÍM...
Autor: Desdemona
Vloženo: 23.11. 2009
Jestli mohu také něco, zdá si mi už při prvním pohledu na celou věc, že i ve jménu Alahově se vraždilo a vraždí dost. Myslím, sami Muslimové se vraždí navzájem právě v jeho jménu. Každá víra nebo náboženství, které v důsledku učí velmi malé toleranci a zasévá strach a nenávist, zabíjí člověka.
detail článku   -   vlož reakci

NEPOCHOPILA?
Autor: Dalibor
Vloženo: 30.11. 2009
Vy jste moji reakci asi nepochopila, že? Proč byste jinak psala to co jste psala :-( Ani při největším záchvatu malomyslnosti by mě nenapadlo popírat, že se lidé vraždí ve jménu Alláha, Hospodina či ateistických myšlenek. Jen připomínám, že ani jedno ze jmenovaných učení k vraždění nenabádá, nýbrž naopak. A upozorňuji na to, KDE je problém - totiž v nekonečné lidské blbosti a pokrytectví - říkám, že Ti kdo dávají vinu samotné věrouce (která naopak nabádá k míru a lásce), jsou sami vinni touto blbostí. Aneb není rozdíl jestli je někdo věřící či ne - rozdíl je když vraždí anebo tvrdí že náboženství je o vraždění. PRÁVĚ TYTO a další podobně nesmyslné pseudonázory jsou příčinou všeho vraždění a náboženské i obecné lidské nesnášenlivosti. Lidi přestaňte už jeden druhého obviňovat. Přestaňte obviňovat myšlenky, víru a nauky, které nikdy původně žádné zlo nešířily, dokud se je někdo z vás nechopil a nepřekroutil je. Začněte oceňovat všechno to co je, protože většina toho je dobré (..zlé jsou jen skutky a hloupé soudy..) a pak to také pokorně praktikujme ve svém životě.

Když se dívám na jedno náboženství za druhým, přiznám se že nevím které praktikovat dříve, všechna jsou tak krásná. A stejně krásný je i ateismus i nevíra. Jen se toho držet a pochopit to. Pochopit např. to, že když jedno z hlavních přikázání je nezabiješ, nemůže jej žádný dodatek k víře anulovat a překroutit v opak. To prostě nejde, to je ignorace a pokrytectví.
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001