v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
SILVOVA METODA -- MODERNÍ ŠAMANISMUS?

SOUHLAS
Autor: Míla
Vloženo: 05.06. 2001
Absolvovala jsem základní kurz Silvovy metody ze zvědavosti. Jsem lajdák a necvičím, jen někdy. I tak jsem už mnohokrát úspěšně využila naučené techniky v nejrůznějších situacích - a to jak pro sebe, i k prospěchu známých. Navíc mi metoda dala větší víru ve vlastní schopnosti a možnosti. Od té doby jsem se seznámila s několika dalšími metodami. Doporučuji vyzkoušet, prostě nějak začít na sobě alespoň trochu pracovat. Hodně úspěchů všem dalším.
detail článku   -   vlož reakci

ZAJIMAVE
Autor: Jan
Vloženo: 02.11. 2001
Clanek me velice zaujal a pomohl me se zamyslet trosiku hloubeji nad smyslem meho zivota. Rad bych pozadal autora, zda by mne mohl napsat, kde se mohu o Silvove metode vice dozvedet.
detail článku   -   vlož reakci

*..............*
Autor: Xeox
Vloženo: 30.06. 2003
Článek je vážně dobrý a zajímavý. Mám trochu zkušeností s astrální projekcí, jež byla v článku jmenována. Snažím se to hodně trénovat,cvičit a věřim, že mi to přinese nějaké výsledky. Co se týče Silvovy metody, rozhodně se pokusim zjistit víc a možná se do toho pustit .........duchovní život je fantastický :)) na shledanou v Buddhické sféře :-)
detail článku   -   vlož reakci

SILVOVA METODA
Autor: Nathalia
Vloženo: 29.08. 2003
Moc zajimavy clanek. Taky bych rada pozadala autora, aby pokud je mozne napsal mi, kde se muzu o Silvove metode dozvedet vice. Predem dekuji.
detail článku   -   vlož reakci

SILVOVA METODA
Autor: Honza
Vloženo: 20.12. 2003
Rad bych pozadal autora, zda by mne mohl napsat, kde se mohu o Silvove metode vice dozvedet.
detail článku   -   vlož reakci

SKVĚLÉ - DĚKUJI!
Autor: zdeněk
Vloženo: 31.12. 2003
Článek i ohlasy jsou velice podnětné; včetně konstatování, že pouhé informace nestačí, ale je nutné je prakticky používat - viz Modrá alfa, Zlatá mysl ...
Těším se na další autorovy příspěvky a přeji všem čtenářům těchto řádků víru ve své schopnosti a jasný cíl na své cestě!
detail článku   -   vlož reakci

ODPOVĚĎ NA PROSBU
Autor: Dalibor Novák
Vloženo: 23.07. 2004
Potřebné knihy jsou jistě k dostání všude, stačí malilinko zapátrat a zajít do nějakého duchovně zaměřeného knihkupectví. Asi nejznámější je k. Dobry Bednářové v Celetné ulici v Praze, pak mě napadá Skarabeus v Soukenické ulici nebo Avatar u stanice metra Hůrka (kolem supermarketu vlevo po schodech). Pokud jste z jiného města, můžete si pomoci internetem, je toho již dneska dost. Nebo se podívejte na http://www.osud.cz/hledajici/ -stačí zadat heslo Silvova metoda a hned Vám vyjede titul: "Silvova metoda kontroly mysli, Autor: José Silva"... opravdu stačí málo a můžete si knihu objednat ze židle až domů...
detail článku   -   vlož reakci

PROSBA
Autor: Victor
Vloženo: 22.07. 2004
Chtel jsem Vas pozadat, jestli nevite, kdy bych mohl získat nejaké dalsi informace ci ucebnici s dusevními cvicenimi.Dekuji.
detail článku   -   vlož reakci

...
Autor: Torch
Vloženo: 12.02. 2005
Silvovu metodu cvičím cca. půl roku a musím říci, že je to báječná záležitost. Neví někdo o kurzech Silv. Metody v Olomouci? Nebo je to jen PHA-BR? Jaká je cena kurzu? Děkuji. Měj te se a směj te se...
detail článku   -   vlož reakci

PROSÍM O MOŽNOU POMOC
Autor: Martina
Vloženo: 11.12. 2005
Dobrý den, četla jsem Váš článek a rozhodla jsem se na Vás obrátit, zda by jste mi nepomohl radou.Mám nyní 7 měsíčního syna, u něhož lékaři diagnostikovali velice závažnou genetickou dědičnou poruchu.Dle jejich informací a zkušeností syn nepřežije.Doporučil by jste mi, zda podle Vašeho názoru existuje nějaká metoda,jakou bych na něj coby matka mohla zkusit působit a chorobu tak zvrátit?V každém případě odmítám přijmout verdikt lékařů, cítím, že nějaká cesta existuje, a hledám ji.Kdyby Vás zajímaly podrobnosti ohledně jeho nemoci,mohu Vám již soukromně vše napsat.Děkuji za odpověď,Martina a syn Patrik
detail článku   -   vlož reakci

SM
Autor: Julka
Vloženo: 12.12. 2005
Vše o Silvově metodě se dovíte na www.silvovametoda.cz
Absolvovala jsem kurz před 1,5 rokem. První pocit po absolvování byl: "Našla jsem, co jsem hledala".
Vše, co v této době udělá každý z nás pro svůj duchovní růst je dobré i pro naši zemi a planetu...
detail článku   -   vlož reakci

SILVOVA METODA
Autor: Sebastian
Vloženo: 23.12. 2005
Silvovu metodu jsem absolvoval předloni a všechny zájemce důrazně varuji před tímto nebezpečným svinstvem všechny případné zájemce!Jste dva dni hypnotyzován,málo si pamatujete a výsledně se vám pokusí zotročit mysl k tomu,aby jste ty darebáky sponzorovali.Naprogramují vám podvědomí proti vaší vůli.Můj nejlepší přítel tehdy absolvoval také a je dva roky na drogách.Předtím byl úspěšný podnikatel.Já sám jsem po absolvování Silvovy metody začal kouřit,rozešel se s mojí milovanou manželkou a až po dvaceti měsících se dostal na předešlou životní úroveň a přestal kouřit.Silvova metoda je prováděna těmi nejhoršími gaunery,chtějí z vás jen tahat peníze a nikomu nepomohou.Hlavně varuji před jejich plešatým lektorem Oldou z Poličky,ten je nejhorší.Váš život je jedinečný a krásný,nenechte si brát svoje svobodné vědomí a podvědomí od náboženské sekty Silvova metoda kontroly mysli.Hodně štěstí a úspěchů všem.
detail článku   -   vlož reakci

NESOUHLASÍM
Autor: Robert
Vloženo: 16.01. 2006
Sebastian,
nevymlouvej se na SM. Zamysli se spíš nad sebou. Asi si nepochopil pojem náboženství, náboženská sekta...
Sám si zodpovědný za svůj život a za své činy!!!
Není pravda, že SM nikomu nepomohla. Jsou miliony lidí na celém světě, kterým pomohla a já patřím mezi ně. Ale pomohl jsem si já sám za pomocí technik SM, ne že se spoléhám a čekám, co se mnou bude po absolvování kurzu.
Zapoměl si se taky zmínit, že po zaplacení zákl.kurzu máš všechny další základní kurzy doživotně zdarma, dokonce skoro na celém světě!!! Každý měsíc jsoü v Centru SM ZDARMA přednášky, za které se jinde pěkně platí.

detail článku   -   vlož reakci

KONTAKT
Autor: mirek
Vloženo: 18.01. 2006
Ahoj Roberte,dal by si mi prosim Tě kontakt na sebe,dělám silvovku necelý rok,a rád bych si s Tebou vyměnil názory a zkušenosti,a poradil se s Tebou o některých technikách.Děkuji.Měj se moc hezky ahoj.Můj e-mail jari.v@seznam.cz
detail článku   -   vlož reakci

PRIATELOVA RADA
Autor: Jakub Š.
Vloženo: 23.05. 2006
Uz davnejsie som pocul o podobnich pripadoch a aj o cloveku ktori bol schopny 100% pomoct. Volali ho
Mág zo Strovolosu. Myslím že už nežije, ale jeho žiaci sú stále v aktívnej činnosti...Doporučoval by som vám skontaktovať sa s nimi. Najlepšie by bolo ísť na Cyprus.
tam sú najsilnešie médiá.Ja osobne tomuto spoločenstvu verím.Ak už ste natoľko zúfalá, tak sa možno odvážite aj k takémuto činu.Viem že je ťažké doverovať cudzej rade, ale
je to všetko len otázka viery.človek ktorí žije v Amerike ho hodne navštivoval a vedel by vás nasmerovať správnejšie ako ja.Myslím že sa volá Kyriao C. Markides alebo tak nejako.Je autorom knihy o tomto Strovolovskom Mágovy. Na internete na Googly skúste nájsť nejaké Odkazi na Rodinu tohoto Strovolovského Mága.
Doporučujem však iba ak to naozaj chcete urobiť, ísť za jeho žiakmi osobne aj so synom.Ak ho nevyliečia, určite vám aspoň vysvetlia príčiny jeho stavu...Rozumieť im však budete lepšie ak budete chápať pojmy ako KARMA a podobne.Nerád by som za nimi posielal nejakú skeptickú osobu.Som velmi mladý človek , a takúto literatúru vyhladávam od dectva a osobne si myslím že som iba nadviazal na cestu svojho predošlého života.Viera je to čo mi pomohlo nájť vždy to čo je pravdivé a nie nejaké šarlatánstvo.Dúfam že Váš syn bude žiť a som rád že som našiel váš odkaz na tejto stránke.Mojím cielom je pomoct svojimi znalostami tím čo pomoc vyhladávajú.Ak sa vám podarí skrz Strovolovskích žiakov zachrániť Vášho syna , budete mojím prvím prípadom dobrodinia o ktoré sa chcem pokúsiť.Velˇa šťastia a pevnej viery želám a modlím sa za Vášho syna. Jakub
detail článku   -   vlož reakci

ZAMYŠLENÍ
Autor: Jamesfox
Vloženo: 16.07. 2006
Vysledky a údajné úspěchy Silvovi metody jsou opravdu zajímavé a asi každého zaujmou. Zajímalo by mě dvě věci. V případě že je tato metoda tak účinná existujou nějáké výzkumné tými a studie, které se jí zabívají? Proč není tento způsob sebezdokonalování rozšířenější když je údajně tak účinný. Jediný podobný projekt, který je opravdu transparentní jsou Psychowalkamnný Galaxi, které jsou podloženy dlouhým vývojem a hlavně jmény mnoha významných vědců. Nikde sem nenašel ani náznak nezávyslého komentáře, který by tuto metodu jakkolihodnotil. Tím komentářem myslím někoho evidentně nezaujatého a objektivního. Jde například o nějákeho známého odborníka z oblasti psychologie. Je zvláštní, že informace o Sylvově metodě se nacházejí většinou na webech dost pochybných na kterých se dozvíte například to že cestování časem a předpověď budoucnosti není problém.A né na webech odborných klinyk zabývajících se třeba depresemi nebo jinými poruchami.
detail článku   -   vlož reakci

ODPOVĚD NA ZAMYŠLENÍ
Autor: ThE.PoiNt
Vloženo: 18.08. 2006
Tak pro začátek bych se jen chtěl zeptat, jestli je tu u každého článku schován email autora, nebo jen každý autor svého příspěvku nechce zveřeňovat svůj kontakt..?
Další věc: reakce na Sebastianův milý příspěvek, víte co? Napište o tom knížku, pak Vám "třeba" někdo uvěří. Na toto snad ani není třeba reagovat, protože buď jste narazil na špatné lidi, respektive ne ty správné a nebo jste trubka co si šeredně vymýšlí a poškozuje cizí lidi a tuto metodu.
Pak další reakce na zamyšlení pana "Jamesfoxe": Nevím jestli jste četl knihy o metodě Josého Silvy, ale pokud o tom chcete zjistit více, tak si rozhodně kupte alespoň dva tituly a to "Silvova metoda kontroly mysli" a "Člověk léčitel". Tyto výzkůmné týmy a studie jež se zabývají touto metodou jsou zaprvé (podle mě) ještě v průběhu a stále probíhají a myslím že žádné závěry nesmějí být příliš uspěchané, a za další je to "pouze" v zahraničí, v České republice myslím že moc lidí tato metoda nezajímá, jelikož se na ní jednoduše nedá vydělat, tak proč by ji šířili. Ostatně to je šeredné takhle mluvit .. ale bohužel lidé co by tuto metodu chtěli studovat, testovat, zkoušet, šiřit, je velmi málo a nebo na to nemají prostředky nebo prostě dispozice ať už jakékoliv.
A jak tu mluvíte o psychowalkmanech Galaxy, tak si všimněte cen těchto věcí a walkmanů. Nechci být kritický a uznávám že jsem si o tom moc nezjistil, ale zdá se mi cena těchto věcí trošku vysoká na to, že jejich výrobní cena musí být enormě nízká. Ovšem, platí se tu za tu myšlenku, roky výzkumu a zpracování. Ale i tak bych řekl že je cena .... jak jsem řekl, nechci tu psát žádnou kritiku.
Jinak proč si myslím že tu moc odborných názorů o této metodě není... to možná proto, že zatím moc lidí (z těchto "odborných sfér") s touto metodou do styku ještě nepřišli, nebo přišli, ale jsou až příliž skeptičtí a touto metodou se nezabývají a tak o ní nezpracovávají ani žádné studie a nepíší o nich žádné názory. Ovšem je možné že ano, jen už byly třeba vydané v nějakých časopisech s takovou tématikou a na internetových webech se volně nevyskytují. Asi jediný způsob jak se o tom přesvědčit je koupit si knihu a číst a zkoušet, zkusit tomu věřit a mít trpělivost. Protože jak se tam v knize dozvíte, když se budete pokoušet cvičit sám jen podle knihy, tak budete muset být trpělivý a pravidělně cvičit, protože jinak se nenaučíte vstupovat do hladiny ani pořádně ovládat popsané techniky. Kurz jsem sice neabsolvoval, takže to nemohu vědět, ale myslím si a také to je myslím že i doloženo zkušenostmi lidí kteří kurz absolvovali, že vstub do "hladiny Alfa" je mnohem rychlejší, respektive naučení vstupování do hladiny je rychlejší, jistější a tudíž celkové učení je rychlejší. Kurz jsem neabsolvoval a proto bych si strašně moc rád s někým kdo už kurz absolvoval psal a dověděl se o jeho průběhu a obsahu více. Ale rád bych se dověděl něco i o Vašich zkušenostech, názoru na tuto metodu a třeba jestli jste ji šířili mezi rodinu přátele a jaké jsou Vaše zkušenosti s těmito pokusy.

A ještě na konec bych rád reagoval na to, že informace o Silvově Metodě se nacházejí na takovýc serverech jak pak Jamesfox popsal. Je to (podle mě) proto, že se o duchovno a takové metody zajímají lidé, kterí mají zkušenosti s více věcmi než jen s touto metodou. Kde se tedy taky může předpokládat, že když už mají stránky kde interpretují své zkušenosti, tak že tam napíší zkušenosti z všelijakých sfér a druhů, aby si na jejich stránkách našel to "své" každý. Nevím jestli je dobré hledat názory na takové věci (jako je Silvova Metoda) na opravdu důvěryhodných a známých stránkách a u známých odborníků z oblastí psychologie, ale myslím si, že tam takové názory nenajdete proto, protože jsou takoví lidé jednoduše skeptičtí k Silvově metodě a podobným...
Rozhodně uděláte pane Jamesfoxi lépe, když se zeptáte těchto "odborníků" proč nepíší své názory a studie o takových metodách a ne nás amatérů :)

Pro případ že by můj email byl schován ho ještě uvádím pro někoho, kdo by chtěl reagovat jinak než na tomto serveru :)
A prosím, kdokoliv kdo podstoupil kurz Silvovy Metody ať mi napíše, pokud se bude chtít podělit o své zkušenosti : )
poin.t@centrum.cz
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001