v této rubrice
ve všech rubrikách
REAKCE KE ČLÁNKU
NOSTRADAMUS A NEW YORK 2: TAHÁNÍ ZA NOSTRADAMA

CO DODAT?
Autor:
Vloženo: 05.10. 2001
Snad již jen to, že děkuji autorovi za tento článek, který mě jen utvrdil v mých pochybostech. Prostudovala jsem několik dostupných překladů Nostradama, ale skutečně jsem nikde toto proroctví nenašla. Navíc se můžeme jen domnívat, že i tyto překlady jsou pravdivé, protože podle některých zdrojů, neexistuje originál proroctví Nostradama. Kdo dnes s přesností může říct, že jsou to skutečně jeho verše? Že ten či onen verš připadá na tu kterou dobu? Na to které místo? Na tu kterou osobu? Kdo dnes s přesností může říct, že tato proroctví jsou pravdivá? Každý je strůjcem svého osudu. Stačí jediný zlomek vteřiny, aby se osud vydal jiným směrem. Proč nevěřit tomu, že veškerá proroctví se naší doby prostě netýkají? Proč dělat paniku, že se blíží 3.světová válka? V tom případě už pro mne nemá smysl chodit do práce, starat se o rodinu, radovat se z maličkostí, radovat se ze sluníčka, prostě se radovat ze života! Vždyť je to nesmysl! Hoďme veškerá proroctví za hlavu, ať pravá, nebo falešná! S odstupem času se pak můžeme pousmát, že se ten dotyčný překladatel Nostradamova díla přeci pěkně seknul!
detail článku   -   vlož reakci

O PŘÍČINÁCH A NÁSLEDCÍCH
Autor: Oldřich Pružina
Vloženo: 06.10. 2001
Po přečtení zmíněného článku, kde autor měl, dle mého mínění, upřímnou snahu o pokus nalezení něčeho, co by mohlo vést k osvětlení, bych přidal také já něco do mlýnice názorů.
Existuje ještě jedna možnost, proč "neznámý padělatel" sestavil falešné proroctví, a vypustil do světa. Je velmi rafinovaná, a bude pocházet z nejhlubších temnot. Tento "tajemný neznámý řetěz autorů" bude dobře znát reakce většiny lidí. I když část obyvatel tomuto "proroctví" uvěří, většina jej rovnou, nebo postupně odvrhne - ale s ním i další, hodnotné zprávy, které mohou lidem říci věci o nich podstatné.
Tedy vylijí s vaničkou i dítě, a o to jde. Lidé budou stále méně stát o informace, které by mohly napovědět, proč se dějí i tak hrozné věci, které se dnes stále stupňují, a co udělat, aby to bylo jinak. Začne se ohánět nesplněnými proroctvími a poplašnými zprávami, aniž lidé znají principy prorokování. Tím si uzavře cestu k pochopení příčin stavu současného světa. Opravdu ďábelský plán. Vzbudit nezájem o příčiny utrpení, i o rady k nápravě.
A ještě něco ke zkreslení jmen, uváděných v proroctvích. Při interpretaci prororoctví musíme být velmi opatrní, neboť musíme počítat, že jasnovidec měl vizi určité události v určitou dobu. Každou událost, ale určují příčiny, jejichž původci jsou lidé se svobodnou vůlí. Tedy jasnovidec vidí budoucnost pouze z času své vize. Jakmile se v dalším čase změní příčiny, změní se i směry následků. A protože každý člověk přichází na svět s takovým jménem, které v zákonech čísel určují pouze jeho osobnost, stačí za dlouhý čas jistá změna příčin na to, aby jméno zmíněného člověka znělo poněkud, nebo zcela jinak. A tak můžeme Nostradamovi klidně věřit, že on v době své vize slyšel jméno dobře. Těžko ovšem identifikovat dnes onoho třetího "antikrista", neboť nemáme /při vědění o principech jasnozření/ skoro z čeho vycházet.
Daleko nejdůležitější je ovšem ono dítě, které se nemá vylévat spolu s vodou /jak i zde v reakcích již bylo vpodstatě razeno/, a snažit se naopak pomocí bezohledného odvažování a zkoumání najít jádro současných následků. A začít i se zkoumáním sama sebe, protože z jednotlivců se skládá svět, a myšlenky dobra, pokud zesílí, mohou měnit historii.

Oldřich Pružina
detail článku   -   vlož reakci

NOSTRADAMUS A RADOBYTERORISTI
Autor: proud
Vloženo: 04.08. 2005
Zahrada světa blízko nového města,
v cestě dutých (planých) hor:
Bude to uchváceno a ponořeno do vřícího kotle,
násilím nuceno pít vody otrávené sírou.
tolik tvuj preklad,ale me se spis jako laikovi zda,ze pit otravenou vodu sirou,znamena spis bejt potopen do vody po katastrofe,co podmorkej vulkan?sem by mi sira a voda pasovala urcite lip,nez komedie kolem teroristu,ktera se hodi americkejm prachacum v podrizovani si okolniho sveta! premejslej o tom:-)
detail článku   -   vlož reakci

POSTREHY K PROROCTVI..
Autor: Elza
Vloženo: 09.02. 2007
Tak k tomuhle prispevku mam nekolik postrehu:
Dopredu prosim zduraznuji, ze se jedna pouze ciste o me vlastni teorie a ze nejsem zaujaty ani politicky ani jinak.
Jelikoz jsem naklonen k jinym nez "oficialne" udavanym zpravam, jez koluji kolem tragedie v NY a zvazuji podle me dostupnych informaci, ze se jedna o podvod ze strany americke vlady a jejich mocnych megafirem, musim reagovat na slova, ktera udajne Nostradamus vestil a Vy zde uvadite jako preklad - verzi c. 2 - ctyrversi:
Ta druha varianta, o ktere se zminujete, je docela zajimava uz z toho duvodu, ze se zminujete o "dutych" horach - pro me jednoznacne dopredu opustenych, rafinovane podminovanych a dobre pojistenych dvojcatech. Ale to jen na okraj. Zajimavejsi je pro me posledni vers souvisejici se zminkou o sire. V jedne neoficialni filmove reportazi - videu na Google (nutno znat ty souvislosti - viz dale a take odkaz) se objevuje odborna zprava, ze aby se zritily takove mrakodrapy, je potreba je "odstrelit". Zadna z budov se nikdy na celem svete po podobne tragedii nezritila, ale vzdy zustala stat. Dvojcata byla navrzena tak, aby odolala sile orkanu, narazu Boingu apod. V dokumentu se mluvi (specialiste - stavari, odbornici na vybusniny atd.) krome jineho, ze k tomu, aby se jednotliva patra teto ocelove budovy zritily, je potreba poskodit nejprve mrizovitou sit spoju a platu neuveritelne sily a predevsim vyvinout nepredstavitelne vetsi energii, nez je pouhy naraz dopravniho letadla do takove budovy a nasledny vybuch jeho paliva. V pripade vezi se pry dokonce jednalo o posun nejen techto budov, ale take okoli o nekolik desitek cm (ze by snad to letadlo z 90. nebo jakeho patra melo takovou silu? - to jen na okraj) a hrozilo zaplaveni Manhattanu. Podle odborniku pokud budova pada, hrouti se do sebe a postupne se zpomaluje rychlost padu. V pripade mrakodrapu, ale odletovaly tunove ocelove platy do vzdalenosti nekolika set metru a budova se zritila behem nekolika vterin, jakoby nekdo jednotliva patra dopredu odstreloval a ocelove nosniky byly z masla. Tak pry doslo k nekolika rizenym podzemnim detonacim (dokonce tesne pred narazem letadel) a nesledne k explozim a dle odborniku k odstrelu budov. Aby se uvolnily srouby a spoje tak bytelne vytvorenych mrakodrapu, bylo potreba vyuzit vybusnin na bazi slouceniny SIRY (no a konecne jsem u toho, proc tohle cele zamotane pisu). Tato latka se pouziva u profesionalnich odstrelovacu, protoze ma neuveritelne vysoke ucinky, nizke naklady a ve spojeni s termitem (tavi ocel) znasobuje rychlost destrukce. Ta pry dokaze vyvinout znacne vyssi teplotu, dokonce tak aby v mziku roztavila ocel, coz zar ohne sam o sobe nedokaze. Ale dodneska se nevi, ci je to vlastne prace, protoze ani specialiste si s tim nevi rady. V ulicich bylo tesne pred padem budov videt bila mracna koure sahajici do nekolika pater vysky, coz je pry jednoznacne dusledek pouziti takovych latek a takove technologie (vybusnin na bazi sloucenin siry), ktera vsechno znici na prach.Vice muzete videt na tom Google (90 minut).
Abych dokoncil, co jsem nacal, z dokumentu dale vyplyva, ze se jedna o moc, ambice, penize a budoucnost tech "vladnoucich demokratickych americanu" na ukor bidy ostatniho sveta. Nedotykam se naprosto obycejnych a poctivych lidi z Ameriky. A jak jinak naplnit vlastni kapsy, statni pokladnu, nez valkami a podmanovanim si sveta pod vlajkou lzi a demokracie? V pripade vezi jeste vydelat na nejvetsim pojistovacim podvodu vsech dob (viz reportaz). Nejhorsi je, ze tito lide klidne pohrbi krome svych oponentu i vlastni lidi - americany (prumyslniky, pozarniky, policisty, vojaky - a je jim to uplne putna - dale viz Irak apod...)
No a to souvisi s tim, co nam ti panove vlastne taji? Mocni si proste rozdeluji svet. Posledni bohata loziska ropy jsou v lokalitach okolo Afghanistanu - to je dulezita spojnice, proc by jinak meli Amici takovy zajem o zem plnou kameni.
Bozi mlyny melou..
Tak to jen par postrehu k tomu proroctvi. Dute hory a sira - docela bych tomu i veril.
odkaz na reportaz Google:
http://video.google.com/videoplay?docid=-5410283867128293391&sourceid=docidfeed&hl=en
Ahoj
detail článku   -   vlož reakci

MABUS JE BUSH
Autor: eve
Vloženo: 24.01. 2012
Mabus je v skutocnosti George W. Bush skutočný povodca utokov na dvojičky a jeho vojna začala a pokračuje a po jeho konci v urade prezidenta do ktoreho sa moze vratit a naplnit svoj osud antikrista
detail článku   -   vlož reakci
Vývoj a provoz zajišťuje Datalite s.r.o © 2001