Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Záhady.cz (DataLite spol.s r.o.). Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele - společnosti DataLite spol.s r.o.
Nostradamus a New York 5: Varování pro budoucnost

Jelikož jsme všichni zvědaví, jak se konflikt vyvine, a chceme některá proroctví-varování odhalit dříve, než se naplní, zapátral jsem, co dále by mohlo k válce-„odvetě“ v Nostradamových proroctvích náležet. V souvislosti s válkou proti terorismu a možnou sedmadvacetiletou světovou válkou terorismu jsem nalezl ještě dvě čtyřverší, která by mohla být brzy (chápáno relativně) aktuální. Pětasedmdesáté čtyřverší třetí centurie můžeme brát jako varování před vměšováním dalších evropských zemí do konfliktu, jenž by mohlo přinést neštěstí a vyvolat ostřejší teroristickou reakci v podobě vražedných bakterií ukrytých v bombě nebo snad jaderné pumy. Podrobnější interpretace je zatím na vás.

C3 Q75:

originál:

Pau, Verone, Vicence, Sarragouse,
De glaives loings terroirs de sang humides:
Peste si grand viendra a la grand gousse,
Proche secours et bien loing les remedes.

překlad z knihy M.Jordana:

Pau, Verona, Vicenza, Zaragoza,
meče vzdálených zemí vlhké krví:
Velký mor přijde ve velké slupce,
Pomoc nablízku, ale lék velmi daleko.

Poslední čtyřverší s číslem sedmdesát sedm v třetí centurii by mohlo hovořit o pozdějším vývoji války, kde by již byl bojištěm Írán. Odborník Michael Jordan ve své knize Nostradamus a nové tisíciletí již v roce 1998 totiž vyjádřil přesvědčení, že v případě tohoto čtyřverší se opět jedná o mystifikaci konkrétním datem, a že číslo 27 v letopočtu 1727 jen určuje děj do onoho sedmadvacetiletého konfliktu.

C3 Q77:

originál:

Le tiers climat sous Aries comprins
L’au mil sept cents vingt et sept en Octobre:
Le roy de Perse par caux d’Egypt prins
Conflit, mort, perte a la croix grand opprobre

překlad z knihy M.Jordana:

Třetí klima obsažené pod Beranem
v říjnu roku 1727 (27 jako délka konfliktu)
Perský král zajat egyptskou armádou:
konflikt, smrt, ztráta, velká pohana pro kříž (křesťanskou stranu/svět?)

Jestliže by měl Jordan pravdu se smyslem čísla 27 v tomto čtyřverší, číslo 17 by zas mohlo znamenat rok konfliktu, ve kterém se událost odehraje. Perským králem by zde pravděpodobně byl Sajjid Muahmmad Chátamí nebo jiná hlava Íránu (Persie), pokud by Chátamí nedočkal té doby. Dále se hovoří o tom, že bude zajat egyptskou armádou, což by mělo přinést velkou ostudu a problémy kříži – snad tzv. křesťanskému světu, křesťanské straně konfliktu.
Poslední čtyřverší, které jsem si tentokrát pro vás připravil, se týká možného rozpuštění Severoatlantické aliance. Nemám zatím žádnou indicii, která by naznačovala, že se toto čtyřverší blíží naplnění, nicméně v takovém konfliktu, jako je ten současný, je třeba počítat i s výraznými důsledky, ať už kvůli možnému naplnění „nešťastné války pod rakem“ (C6 Q24), sedmadvacetileté války terorismu a třetího antikrista (C8 Q77) Mabuse, jenž „brzy zemře“ (C2 Q62) či zkrátka vzhledem k tomu, že současné válčení má definitivně rozřešit, co bylo jen rozhnípáváno po mnoho let.

C2 Q22:

interpretace Johna Hoguea přeložená Milošem Chloubou:

Bezmocná armáda vyrazí z Evropy
a připojí se k ponořenému ostrovu:
Flotila Artonu (NATO) provádí svůj standard:
pupek světa nahrazen větším hlasem.

Interpretace „Flotily Artonu“ jako NATO není moje, zatím spoléhám na Johna Hoguea a J.H.Brennana, kteří se v tomto stoprocentně shodují. Dvadvacáté čtyřverší druhé centurie by nám za současné situace mělo připomenout její relativitu a to, jak falešnými jistotami se často obklopujeme. Nic není věčné.
Pokud budete mít nějaké nápady či připomínky, nebojte se je napsat, žádný nápad nemusí být hloupý, kritika také ne. Tyto články píši pro vás. Chybějící originály uvedených čtyřverší dodám z technických důvodů později.

Dalibor Novák