Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Záhady.cz (DataLite spol.s r.o.). Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele - společnosti DataLite spol.s r.o.
KARDIOLOGIE, nauka o srdci - Vyznání lásky mým drahým, ze srdce do srdce

Druhů srdce je velmi mnoho a někdo jich má hned několik. Máme vášnivé srdce, tvrdé srdce, velkorysé srdce, statečné srdce, starostlivé srdce, prázdné srdce, bolavé srdce, zlaté srdce,unavené srdce, zdravé srdce, znepokojené srdce, důvěřivé srdce, pokojné srdce, nespokojené srdce, kamenné srdce, zklamané srdce, někdo má srdce na dlani, někdo v kalhotách, někdo má srdce na jazyku, když se lekneme srdce se nám zastaví, někdo je bez srdce a někdo má v srdci diamant.

Co člověk to jiné srdce. Mě zaujalo, když je prázdné, je i plné. A čím se plní? Lékaři říkají, že krví, ale všechna srdce se plní krví, takže se také musí plnit ještě něčím jiným. Jak všichni víme, někdy máme srdce plné lásky. Každý má ve svém srdci drahokam, který produkuje lásku. Když jsme spokojeni, šťastni, smějeme se, bavíme se, láska volně ze srdce odtéká, protože máme otevřené měkké srdce. Pokud nemáme objekt na koho bychom tu lásku přenesli, láska se hromadí a pak se na někoho vylije a máme tu lásku jako trám. Srdce nám přetéká láskou a štěstím. Pokud nám někdo ublíží, zraní, pokud někoho ztratíme nebo ho nemůžeme milovat láska se uzavře do srdce a srdce nám může i puknout. Když je některému srdci hodně nebo často ublíženo zatvrdí se, srdce mu ztvrdne. Láska se nemůže dostat ven. Časem se jí to podaří jen takovou škvírečkou, takže to veliké množství lásky se zkoncentruje a je z toho laserový paprsek, který pálí, řeže, bolí jak srdce tak, tělo, tak druhé – nenávist. Srdce některých lidí je velmi velké, vejdou se tam celé osoby. Lidé mají ve svém srdci své partnery, své rodiče, své děti, své kamarády a mnoho dalších. Někdo daruje své srdce a přesto nezůstane bez srdce, někdy se dvě srdce spojí.

Takže všichni si vezměme k srdci a přejme si, abychom měli otevřené srdce, láskou přetékající srdce, měkké srdce, veselé srdce, statečné srdce, velké srdce, odvážné srdce, soucitné srdce, srdce na dlani, srdce na jazyku, citlivé srdce, které by nezraňovalo jiná srdce.

Dívejme se srdcem, zpívejme srdcem, rozhodujme srdcem a nebo se srdcem, milujme srdcem, žijme se srdcem.

Ale to nestačí, uvědomujte si, že ty srdce ztvrdlá a necitelná plná zloby a nenávisti potřebují láskou otevřít, aby se vyprázdnila a pak znovu naplnila láskou. Srdce každého člověka, který má uzavřené srdce, je jako jádro atomu, je v něm veliké množství koncentrované energie, lásky, nenávisti. Když se srdce násilně otevře, je z toho katastrofa. Zraněná, bolavá, nemocná srdce potřebují jiné soucitné milující srdce. Někdy máme v srdci zabodnut osten žárlivosti nebo závisti a ten je třeba citlivě vyjmout.

A co sobecké srdce? S tím si nevím rady. Určitě to není dobré srdce, ale hoď po mně kamenem, kdo ho nikdy neměl.

Nejlepší srdce je srdce zvon, zdravé a otevřené a znělé srdce a uvnitř má srdce zvonu zvon atd.

Zpívající zvon, bijící zvon, zvonící zvon, bijící na věčnost, nádherný zvon.

A když se otevře na všechny strany, je z něj slunce, tvoje hvězda zářící láskou do nekonečna.

Náš svět je také vybroušený krystal a všechny plochy zrcadlí naši krásu i ošklivost, lásku i nenávist, radost i zlost, strach i neohroženost. Co vyzáříme to se nám vrátí. Uvědomte si, že naše okolí nám nastavuje zrcadlo.( Pokud už vidíte ve všech zrcadlech krásu a dokonalost jste mistři.)

Buďme „druhým“ láskyplným zrcadlem, ve kterém se „druzí“ uvidí, ve kterém uvidí sebe, ve kterém uvidí boha.

Když se díváme do těch zrcadel zjišťujeme, že některá jsou zamžená a stačí někdy to zrcadlo jen přetřít - pohladit a zrcadlo se rozzáří. Někdy to dá větší práci než to zrcadlo vyleštíme, někdy musíme dokonce zrcadlo nově vybrousit, aby se objevila krása a dokonalost. Ještě máme před sebou plno radostné práce, ale už se těším až se všechna srdce rozzáří láskou, to bude teda plamen.Dopsáno později: Prožívání

Představte si ten diamant ve svém srdci. Září láskou ke všem buňkám vašeho těla, ke všem atomům vašeho těla a v těch buňkách a atomech jsou také srdíčka, která láskou otevíráme a v nich září malé diamanty. Všechny ztvrdliny- ztvrdlá srdíčka, která nám způsobují bolest se rozpouštějí, láska -energie volně proudí celým tělem a všechny diamantky září láskou. Takže jste vlastně jedna zářivá koule. Záříte do celého světa a všichni ostatní lidé, zvířata, věci také září, září láskou, celá zeměkoule je jednou zářivou koulí. I ostatní planety a slunce září také. Celý vesmír září, celý svět září, celý bůh září láskou, celý svět je utkán z lásky, a ten milující, zářící bůh to je ten diamant ve tvém srdci.

Miluji boha, důvěřuji bohu, miluji se s bohem, toužím splynout s bohem, on je ve mně a já jsem v něm.

Jsme jedno, v tom věčném okamžiku navždy

Přijímám útočiště ve svém a Vašem srdci a ve všech duších, mých přátel na cestě.

Vaše jara milé duše ková, Ing. Jarmila Dušková