Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Záhady.cz (DataLite spol.s r.o.). Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele - společnosti DataLite spol.s r.o.
Přestal milovat?

Můj nejbližší kamarád mě nabádal, abych šel na jeden film. Film to je sakra romantický. Zeptal jsem se, zda zešílel, že na to mám jít a připomněl mu: "Jestli jsi ještě neslyšel, nedavno jsem se rozešel s životní láskou a furt to nemůžu zkousnout." Na to mi napsal: "Copak jsi snad přestal milovat, nebo co?"
To mě dopálilo. Srdce mi bije. Cítím proudy energie z mý hrudi. V noci se mi o ni zdá, ráno se probouzím s hrůzou že je pryč. raněný na kost, na duši. Kus mě chybí. Co chvíli si vzpomenu, tělo to cítí, nechápe. Když se začnu cítit krásně, zarazí se do mě taková bolest, protože krásu mám spojenou s ní. Všechno vezmu, smířím se, řeknu si "ať jsi šťastná" a pak mě zas popadne ukrutný pocit, jako když mnou něco proletí, šíp..rána zezadu, a když konečně přestanu na ni vzpomínat, zahrajou naši písničku z rádia a když si najdu jinou zábavu, jmenuje se to tam po Višních (ona-Višnja) nebo se mi ti višně jinak nabídnou abych je nepřehlíd. Tohle že je přestat milovat?, ptal jsem se. Už navíc chápu, proč některý zhrzený milenky se mají potřebu mstít..cítím tu zuřivost, že to není správné ani spravedlivé, že jsem se stal něčí obětí ať už to chci přiznat nebo ne.. Na ten film jsem samozřejme koukal, na reklamní cedule, hned mě to zaujalo protože tyhle věci mám rád, něco pro mě...ale teď před tím uhýbám, snažím se je nevidět, protože si to neužiju, akorát bolí...
"Ještě umíme milovat, bolest je toho důkazem," psal kamarád. Ale nějak mě to nezasycuje. Nikdy v životě jsem necítil tolik nas...osti. Jako bych se měl rozletět. Zažil jsem s hromadou zázraků. Naživo! Smysl těch neuvěřitelných náhod a nadpřirozených zásahů bych chápal kdyby to byla má partnerka pro život, ale takhle tohle nechápu. Zažil jsem film, jen ten konec... Ve filmu poté většinou přichází smrt nebo aspoň titulky.
Možná na ten film přece půjdu. Budu řvát, nechám se tím roztrhat, možná mě vyvedou. Co myslíte, mám jít?
P.S.: Tomu místu na fotkách se říká Fortica, správně benátská pevnost Starigrad, je odtamtud nádherný výhled na zátoku Omiše a je to pár kroků.