Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Záhady.cz (DataLite spol.s r.o.). Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele - společnosti DataLite spol.s r.o.
Zjevování prasíly

Různých ezoterických akcí se zúčastňuji pouze v nezbytně nutných případech. Obvykle na mne dýchne pohodová atmosféra, těch, kteří se pokoušejí nalézat. A věří, že se jim cosi takového daří. Převládají ti, kteří jsou nespokojení s tím co jim nabízí oficiální vědecká společenství, nebo další, kteří jsou zklamaní různými –ismy. Jsou to právě oni, kteří hledají, a dosti často i nacházejí, novou duchovní závislost. Proto vyhledávají přednášky různých věrozvěstů, nabízejících mnohdy až brakové fiktivní náhražky, dosti často spojené s absolvováním různých poměrně drahých seminářů. Účastníci mají prostoupit do vyšších duchovních sfér, či se mají dobrat božských, nebo kosmických energií. Mají se stát jakýmisi duchovními nebo energetickými nadlidmi. V některých případech dokonce pod dohledem mimozemských hmotných a nehmotných bytostí, které jen čekají na to, aby je, před apokalyptickou zkázou světa, odvezli kosmickými koráby do jiné části vesmíru. U několika mála jedinců, duchovní placeba nabízená různými podvodníky a šarlatány, na přechodnou dobu pomáhají. Následuje prozření a opět lítají v tom samém -. jak „nudle v bandě“. Jsou totiž zase tam kde byli. Ve světě nerespektujícím základní principy přírody, ve světě zapomenuté prasíly.

Na jedné velké, organizačně úžasně zvládnuté pseudoesoterické, akci mají hlavní slovo zahraniční účastníci. Tam jsem se, mimo již představených apokalyptických obludností, dozvěděl, že nový Spasitel (Mesiáš, Ježíš) se má narodit kolem roku 2012. Dal jsem se do rozhovoru s redaktorem, jednoho seriozního, spíše duchovně založeného, esoterického časopisu, neboť byl téměř trvale v doslechu u hlavního přednáškového sálu. Byl zděšený z toho co z úst těchto polovzdělaných „blábolistů“ padá.

Všechno zavádějící „pinožení“ je odvislé od duchovní prázdnoty spotřebitelského světa, stejně jako od zapomnění pravé energetické podstaty života. Přesně té, která se odvíjí od poznání, že na planetě Zemi všechno neživé i živé energii-prasílu buď vyzařuje, nebo vtahuje – odebírá. Přesně té, která byla velice dobře poznána a dokonce i využívána už před desítkami tisíci lety. Přesně té, která byla různými společenství celého světa spojována s prabohy –tvůrci Vesmíru a světa. Přesně té, která je, s její zvláštní formou – duší, také součástí lidského těla. Přesně té, jejíž nedostatek „ubíjí“ živé organismy (proto také lidské tělo) k smrti. Přesně té, která např.napomáhá k mimořádným vlastnostem filipínských léčitelů prostupovat svým vědomím lidským tělem, nalézat zdroje jeho poškození, a to napravovat pouze rukama, tedy bez skalpelu. Což nelze jinak než trvalým nebo přechodným fyzickým dobíjením v místech s nadprůměrným vyzařováním prasíly někdy i spojeným s navýšením jejich duševní koncentrace. Prasílu místa využívají určitým způsobem při jejich zvláštním chirurgickém léčení. Neboť pronikání jejich rukou do těla nemocného, jak jsem si dvakrát osobně ověřil, se děje na předem vybraných místech napojených na linie prasíly. Hlava je totiž umístěna na průsečík linií prasíly, zatímco tělo je mimo energetické linie prasíly.

Z předchozího vyplývá, že rozhodující pro zdravý život je pobyt člověka na energeticky pozitivních (nebo alespoň neutrálních) místech, spolu s nepřerušeným prouděním prasíly (čchi) lidským tělem. Přesně tak jak nám to nabízí skutečné poznání čínské nauky feng šuej. A sice energetickým napojením staveb (na předem vybraných místech) na linie prasíly (dračí žíly; což současná evropská nezná); stejně jako akupunktury. Léčitelské nauky, která proudění prasíly lidským tělem, podobně jako feng šuej krajinou, dokonale poznala.. Zmíním se ještě o čemsi, co by mohlo být považováno za zavádějící. Sportovně společenská organizace Sokol, kterou zakázali němečtí fašisté a bolševičtí komunisté měla dvě základní hesla. Prvním vlasteneckým bylo Paže tuž vlasti služ. Druhým V zdravém těle zdravý duch. Právě toto heslo nám říká to podstatné. Nejdříve je zapotřebí co nejméně oslabovat a zároveň posilovat hmotnou tělesnou stránku, aby nehmotná byla také na patřičné úrovni. Čili nejdříve je zapotřebí se postarat o základní tělesnou podstatu těla, na které má být budována silná duchovní nadstavba.

Soubor knih o prasíle (jinak prána, čchi, ki, archea, éter, volná energie atp.) toto všechno, se spoustou dalších vztahů a souvislostí,postupně odhaluje v přírodě, stejně jako v zastavěných prostorech. Uvádí také opačné fyzikální účinky obou jejích opačných složek (vyzařovací a vzařovací) spolu s tím, že znalosti o nich byly nepoměrně vyšší v dobách dávno minulých. Čtenáři se tak vracejí k starobylým kořenům hmotného a nehmotného života a neživota. Poslední kniha souboru Tajemství prasíly 2 Zjevování, která co nevidět spatří světlo světa, nabízí konečné rozuzlení samé fyzikální podstaty prasíly. Pro přehled si uveďme souhrny kapitol knihy:

1. Prasíla kamene
- tajemství magických kamenných staveb, bájné bytosti Slovanů,
Ludvík Souček a žiletky v pyramidě

2. Kámen, kámen a zase jenom kámen
- kameny, prasíla a bohové, kostarické koule a olmécké hlavy,
tajemství veletoku, menhirové systémy Čech a Moravy,
pupek světa a Naramsínova stéla, západoslovanští bohové a prasíla

3. Duše, aura a duchové
- hmotné a nehmotné lidské tělo, břišní mozek, koketování s prasílou
lidského těla, duše, zombie, nehmotné tělo a světově proslulý hypnotizér
Kafka, bílé paní, další duchové a jezuitské Klementinum, černý muž
a hledači duší, sůl, pepř, bludičky a světýlka, fyzikální měření
strašidelného zámku a elektromagnetická energie lidského těla,
duše a duchové, páter Ferda, aura a svítící jeleni

4. Prasíla děravého disku
- kamenná mezikruží a “genetický” kotouč, Karel IV. a létající talíře

5. I stromy mají paměť
- aura stromů, možné duchovní propojení člověka, zvířete a rostliny,
sýček poslem smrti, přemyslovské předtuchy, věštecké stromy,
dubové rybniční hráze

6. …až se stane lékař šamanem
- indiánský šaman a profesor, modřín a šamanský bubínek, mimino
a Šiva, nadace, Sysifos, profesor a změněné vědomí, Cayce a migréna,
Kafka a duše, šaman médiem mezi duchy a lidstvem

7. Směšní strážci mandaly
- snad nepoznané tajemství mandaly, kupčení a sv. Juda Tadeáš

8. Hromová hora
- dunění hory, prasíla a Slunce, Země s Měsícem, artézské studny

9.Tisícileté tajemství bohů
- přírodní úkazy prasíly, vichřice, orkány, tornáda a kruhy v obilí –
strašení ve Strašicích – hrnec s „teplým“ kruhem v Rudolticích

10. Bývalá stoletá tunguzská záhada
- meteority, komety, plazma a mimozemšťané

11. Pralátka a éter
- Thales z Milétu a voda, filozofie se stává krasomluvou, Einstein,
Tesla a éter, Indie a Tunguzka

12. Prasíla a volná energie
- J.M. Troska a paprsky smrti, strašákem je černá díra, fenomén Nikola Tesla a éterické stroje, prasíla a volná energie jedno jsou, fyzikální podstata prasíly, i duše může být elektromagnetické podstaty
13. S proutkařem za poznáním tisíciletého tajemství vnímavých jedinců
ocelová pružina nad jeskyní, kanalizace, kousek drátu a vybitá
tužková baterie, čínský císař proutkařem, proutek je ďábelský
nástroj, encyklopedie tápou, záhadná síla proutkařů, bohyně,
ženy a prameny, jedno z tajemství jezuitů, hůl nesvatého svatého
Haštala, Agrikola lékař a horník, pokušitelé dvouproutku,
nepoznaný přírodní jev - studna v míčovně letohrádku Hvězda,
mentiony a profesor Kahuda, žába císaře Václava IV.,
studnař jasnovidcem, vědec s fotonovou virgulí a fyzikální
podstata proutkaření, Ramesse Veliký a elektromagnetický skener,
elektromagnetický autor odhaluje podstatu proutkařeníKromě zvláštního druhu energie-prasíly, jež je podstatou hmotného a nehmotného vesmírného života a neživota, je nabídnuto tajemství Mojžíšovy zázračné hole, jež bude, dříve než v knize, předvedeno televizí Public v pořadu o proutkaření v cyklu Fenomény kolem nás. Kdo nemá přístupný její kanál, tak toho upozorňuji, že bude zavěšen na videoarchivu TV Public; stejně jako lze ve videoarchivu v tomtéž cyklu objevit starší pořad Léčivá energie naší planety.

Těchto několik odstavců patří především těm, kteří tuší, že v současném vědeckém poznání je podstatou nepoznání. A to ke škodě planety Země, a proto také rostlin, zvířat i člověka.

Duben 2010 Jan Johann Jaroslav Miška