Všechna práva vyhrazena (c) 2001 Záhady.cz (DataLite spol.s r.o.). Doslovné ani částečně přebírání tohoto materiálu není povoleno bez předchozího písemného svolení vydavatele - společnosti DataLite spol.s r.o.
Bájná prasíla a mayský kalendář,
pyramidy a zázračné hromové kameny

Koncem listopadu vyjde v nevelkém nákladu kniha Bájná prasíla se spoustou bájí a dokonce také pohádek odkazujících na energii-prasílu známou pravěkým šamanům podobně jako mágům starobylých společenství celého světa. Ke škodě lidstva ji nezná současné vládnoucí mafiánské celosvětové vědecké spolčení i když vytváří energetickou strukturu lidského těla, stejně jako námi poznaného vesmíru. Neboť veškeré informace o ní jsou dříve či později „zameteny pod stůl“. Užitečný průlomový pokus učinil pětidílný pořad kanadské profesorky Boulterové pojmenovaný Pyramidy (The pyramid code). Stručně připomenu jeho obsah. A to zejména ve vztahu k neznámé „magické“ energii“. Pořad zcela pochopitelně neřekne nic nového těm, kteří četli mé předchozí knihy o energii-prasíle. Ba právě naopak. Navíc jsou některé závěry tohoto pořadu zavádějící. Knihy mohly být právě takto sepsány, protože tuto energii vnímám 3x více než průměrný jedinec.

Pořad se zabývá, jak napovídá jeho pojmenování, především egyptskými pyramidami. Právě proto se pokouší nabourat zavedené letité vědecké egyptologické mýty s nimi souvisejícími. Především však ten, že pyramidy jsou hrobkami faraónů (pozn.: pouze připomínám, že podobné „hrobkové“ mýty někteří vědci vyprávějí o stavbách menhirového typu; třeba o dolmenech). Dále poukazuje na některé nesrovnalosti dotýkající se např. stáří sfingy související především se zvětráváním vápence, proto se přiklání k nevyslyšené menšině, která ji považuje za starší, než jak je udáváno některými vědeckými kapacitami. A to jenom proto, aby se nezhroutila stávající celosvětová koncepce vývoje člověka, neboť takových rozporuplných odkazů je celá řada. Zároveň paní profesorka poukazuje na zvláštní pyramidu nacházející se na vrcholu hory (Abu Rawsh), o které se v pyramidových knihách nepíše. S dopomocí egyptského archeologa Abd´ el Hakima Awyana představuje úžasnou léčebnu v Sakkáře pojmenovanou Dům duchů léčící s pomocí zvuku, který způsobuje tekoucí voda v podzemní síti kanálů; tedy na znalosti dnes neznámé. Záměrně pomíjí to nejvýznamnější co v prvním díle pořadu zaznělo. A sice to, že egyptský archeolog krátce správně poznamenává, že staří Egypťané mohli „z pyramid získávat energii“. O tom už tom dlouho předtím vypovídá moje kniha Magická prasíla (2006, nakladatelství MF)., kterou zřejmě nikdo z tvůrců pořadu nečetl. Ale moje kniha popisuje nejenom „získávání energie“, ale také o tom jak se v přírodním prostředí projevují opačné fyzikální vlastnosti obou opačných pólů prasíly. Stejně jako ve stavbách, jak menhirových, tak pyramido-obeliskových. Proto objasňuje pravý důvod výstavby megalitických staveb.

Nastal čas, abychom vstoupili do druhé části pořadu tentokráte plného „energetického“ tápání. Jeho iniciátorka v úvodu upozorňuje na dokonalé řemeslné zpracování řady předmětů, či staveb. Poukazuje tak na znalosti jež jsou nám dodnes v souvislosti s dokonalým opracováním kamene také zcela neznámé. Z předmětů připomínám např.: břidlicový disk ze Sakkáry, jehož účel je pro vědátory zahalen tajemstvím. Dále připomíná neprodyšné deskové obložení pyramidy. Na řadu přichází neznámá energie do které se statečně pouští. Upozorňuje na to, že starověcí Egypťané znali úplně jinou energetickou soustavu než současná civilizace. Což podporuje jak již zmiňovaný egyptský archeolog, tak několik dalších vědeckých kapacit. John Burke uvádí, že ve starověkých stavbách objevil měřitelnou, tedy poměrně silnou, elektromagnetickou energii, kterou Claudie Swanson nazývá snad jejím nejnešťastnějším pojmenováním jako subtilní (jemná, křehká). V energetickém zaměření druhého dílu pořadu je zároveň nabídnuto několik fantaskních teorií.

Silné energetické linie (ley linie) jsou v pořadu pojednány převelice povrchně, proto nepřesvědčivě, i když.jsou laicky srovnávány s čínskými dračími žilami prasíly čchi. O energetických liniích prasíly už zevrubně vypovídá moje první kniha (trilogie Zpověď druida) vydaná nakladatelstvím Dobra už v roce 2002. Představuje nejenom energetické linie prasíly (čínské dračí žíly), ale mimo jiné třeba účelové napojení především jednoduchých menhirových staveb na ně. Zároveň nabízí překvapivé zjištění, že na průsečíky energetických linií je napojena katastrální síť rakouského císařství budovaná v době panování Marie Terezie.


Čtenář těchto řádků se zcela oprávněně ptá, jak souvisí pyramidy s mayským kalendářem? Zcela jistě ví, že Mayové je také stavěli. Stejně jako mnohé další kultury na celém světě. Znamená to, že také ony věděli o účincích prasíly, a jejích dvou pólech opačných fyzikálních vlastností. Mayové jsou ale mimo jiné proslaveni také svými neuvěřitelnými kalendáři (více Magická prasíla). Jeden z nich končí dnem zimního slunovratu 22.12. 2O12. Právě proto je s ním spojována řada předpovědí. Ať těch, které optimisticky nabízejí „spasení“, tak opačných katastrofických. Téměř všem „šarlatánským věrozvěstům“ nejde o nic jiného než o zviditelnění spojené s nemalým finančním ziskem. Jejich podrobný přehled spolu s jednoduchým a smysluplným vysvětlením konce mayského kalendáře přináší v samém závěru kniha Bájná prasíla. Názvy jednotlivých kapitol a stručný obsahu Závěru uvádím:

0. Kníže, král a čert Zardan 1. Vejce nebo slepice 2.Čert a kohout 3. Kohout a bazilišek 4. Beránek boží a Zlaté rouno 5. Bůh dvou tváří a bodruška 6. Jednorožec a Alexandr Veliký 7. Jelen, krucifix a svatý Hubert 8. Aura a Eliášův oheň 9. Drak císaře Karla IV. nad Prahou 10. Gryfové Rudolfa II. 11. Sloup, džed, strom a paviáni 12. Merkur a Pán pravého stromu 13. Kaštan a pochodeň s hadem 14. Rybářská síť prasíly 15. Pták Ohnivák, Harpyje, Fénix … 16. Den trifidů a spirála 17. Bohyně lvice a kočka 18. Býk, orel, lev a člověk 19. Jan Nepomucký a orkán Kyril 20. Čarodějnice a mandragora 21. Čtyři větry a hvězda betlémská 22. Královské jablko 23. Universum a prasíla a poslední pojmenovaná Závěr, která pojednává především o významném datu mayského kalendáře, jímž je 21. 12. 2012,: - vejce, hadi a bohové - hůl, spirála a dolar - maso, kosti a šlachy a prasíla (čchi) - feng šuej, akupresura, astronomie, vizionáři a konec mayského kalendáře 21. 12. 2012 – Armagedon a poslední boj Satana s Michaelem - falešní proroci, spasení galaktická transformace a světlo - žáby, jezera a orkány - Uhlíř, Slunce a protonový duch slunečních bouří - elektromagnetoterapie dílčím návratem ke kořenům pravěkého poznání šamanů - vejce a Ptačí král - bohyně přadlenou, sudičky a Plaváček –

V úvodu článku jsme si pověděli, že menhirové a pyramidové stavby pozměňují energetickou hodnotu krajiny. A to tak, že ji buď někde navyšují nebo snižují. Což zároveň způsobuje to, že při navýšení vyzařovací složky prasíly v daném místě se jinde její hodnota sníží. To znamená, že se jinde navýší opačná vzařovací složka prasíly. Což stavitelé menhirů a pyramid přesně věděli. Zároveň znali také to proč to dělají a kde se tak stane. Porovnejme si nepřímo účinnost pyramid s pěti „hromovými kameny“. Slované nestavěli pyramidy, ale někdy si do svých příbytků umisťovali na vybraná místa tzv. „hromové kameny“. Totéž jsem učinil na chalupě ve sklepě (5x4m), kde do cihlových zdí vzlínala voda místy až do výšky dvou metrů. Betonová podlaha byla trvale vlhká; pomístně dokonce mokrá. Na vybrané místo jsem umístil pět „hromových kamenů“ průměrné výšky 20cm. Zdi v krátké době vyschly a podlaha ve sklepě je stále suchá. Zázračné „hromové kameny“ mají ještě další tři pozitiva. Jedním z nich je to, že do takto ošetřených míst nikdy neuhodí blesk. O dvou dalších se vážení čtenáři dočtete, mimo bezpočtu nových a neznámých poznatků,, v mých šesti knihách: Zpověď druida, Magická prasíla, Hledání prasíly, Tajemství prasíly 1 a 2 (Zapomínání a Zjevování) a Bájná prasíla, která vyjde v nakladatelství XYZ, vzhledem k poslednímu dni mayského kalendáře, bohužel až koncem listopadu.
Jan Johann Jaroslav Miška